Кайса Макарайнен взе титлата в преследването на 10 километра 06.03 | 14:31
Финландката безгрешна в стрелбата, изпревари драматично Магдалена Нойнер
Финландката Кайса Макарайнен е новата световна шампионка в преследването на 10 километра в дамския биатлон. Тя изпревари германката Магдалена Нойнер и Хелена Екхолм от Швеция по време на надпреварата на Световното първенство, което се провежда в руския зимен център Ханти-Мансийск.
Макарайнен финишира с време 30:00.1 минути и без грешка при четирите си излизания на огневия рубеж. На 21.6 секунди зад нея и две грешки в последната си стрелба от положение прав се нареди Нойнер. Екхолм пък взе бронза с 1:43.6 минути изоставане от победителката и отново без грешка в стрелбата.
След трите победителки се наредиха ветеранката Андреа Хенкел от Германия, която остана безгрешна в стрелбата и стартира от едва 20-ото място в днешната надпревара. Петото място бе за Тора Бергер от Норвегия, следвана от Анастасия Кузмина, Мириам Гьоснер, Яна Герекова, Доротея Виерер и Екатерина Юрлова.
Представителката на България Емилия Йорданова остана извън челната 40-ица. Тя допусна по една грешка в първите си три стрелби и две при последното си излизане на огневия рубеж.
От общо 55 стартирали състезателки днес само 41 завършиха състезанието. В генералното класиране за Световната купа води Кайса Макарайнен с 858 точки, следвана от Андреа Хенкел (Германия) с 817 точки, която днес остана четвърта. Трета е Хелена Екхолм с 811 точки. Утре е почивен ден на световното първенство по биатлон.
Водещи
-
Първан Симеонов: Румен Радев видимо влезе в кампаниен режим
Политологът е на мнение, че управляващите са разрешили успешно казуса с "Лукойл"
19.11 | 21:00
-
Михаил Миков: Бюджетът за 2026 г. е милитаристичен, води до задлъжняване
Сполред него решението на КС за референдума за еврото е тежко наказание за Киселова
19.11 | 20:45
-
При работа в почивни дни с увеличение от 75% се заплаща само извънредният труд
За работещите по график не се предвижда увеличение
19.11 | 20:30
-
Словакия ще заведе иск срещу ЕС заради плановете за прекратяване доставките на руски газ
Премиерът Роберт Фицо не обяви каква компенсация би могло да търси правителството на страната,...
19.11 | 20:15
Най-четени
-
Асен Василев: Борисов да каже имал ли е тайна закуска с Румен Спецов и Валентин Златев
„Виждаме едно огромно бързане и опит да се наложи най-пагубният бюджет за последните 25 години...
19.11 | 11:15
-
25 млн. евро е предвидената финансова подкрепа по програма „Енергийна сигурност“ до 2028 г.
Това съобщи министърът на енергетиката Жечо Станков
19.11 | 15:20
-
Илиян Василев: „Наш“ човек ще купи Фалкона, а правителството ще си вземе нов по-голям самолет
Исторически прецедент
19.11 | 10:15