Капитанът на България поиска медал от Европейското 13.09 | 15:20
"Вече нямаме страх от Полша", увери Тодор Алексиев
Целта пред България е спечелването на медал от Евро 2013 в Полша и Дания, заяви капитанът на българския национален тим Тодор Алексиев.
"Отиваме, за да спечелим медал. Всички момчета в отбора се чувстваме добре физически. Нищо не ме притеснява. Ние трябва да водим играта във всеки един мач, който ще изиграем на шампионата. Вече се настройваме за двубоя срещу Чехия", коментира Алексиев.
Той не прави сметки за евентуалните следващи съперници в директните елиминации, след края на срещите в предварителните групи.
"Аз лично никога не бих излязъл да играя за умишлена загуба. Рано или късно ще срещнем всички силни отбори. Ако сме по-силни, ще ги победим, ако не - ще загубим. Вече нямаме страх от отбора на Полша. Побеждавали сме ги доста пъти през последните години. Ако ги срещнем на Евро 2013, излизаме само за победа", добави нападателят.
Очаква се в началото на следващата седмица селекционерът Камило Плачи да определи окончателния състав на България за шампионата на Европа между 20 и 29 септември.
Помощник-треньорът на "лъвовете" Найден Найденов добави, че спечелването на отличие не бива да бъде фиксидея на отбора.
"Не трябва да заминаваме за Евро 2013 само с мисъл в главата, че задължително трябва да спечелим медал. Първото и най-важно нещо е да играем добре. Волейболистите трябва да си доставят удоволствие с играта. Трябва да гоним победите мач за мач и така без напрежение ще стигнем до медалите. Трябва да бъдем спокойни", заяви Найденов.
Водещи
-
АПС подаде документи за регистрация
Алианс за права и свободи настоява за провеждането на честни, прозрачни и демократични...
09.01 | 16:45
-
Орка – първото българско куче, обучено да открива фалшиви банкноти
Нови способности, международен опит и още една крачка напред в борбата с финансовите...
09.01 | 16:30
-
OpenAI въведе в САЩ нова функция ChatGPT Health
Макар някои експерти, като Макс Синклер от Azoma, да определят старта на ChatGPT Health като...
09.01 | 16:00
Най-четени
-
Баба Бориска за първата пенсия в евро: Вземах хубавите пари, гледайте колко са хубави само – зелени, червени
Светлината идва от най-малкия потомък – двегодишното правнуче. "Това е светлинката ми. Чакам...
09.01 | 11:59
-
Таро прогноза за 2026 г. по месеца на раждане
Съставен е хороскоп за 2026 г. с помощта на карти Таро, базиран на месеца на раждане
09.01 | 11:30
-
Как да преборим „януарското сиво“ и да запазим желанието за действие?
Следобедна малка почерпка: „Умната енергия“
09.01 | 14:15
-
Фалшивото евро си личи веднага! Разкриха най-сигурните признаци
„Когато хванете една банкнота, погледнете я от задната страна“, допълни той.
09.01 | 09:59