Краси Анев с рекордно класиране 18.01 | 17:05
Българинът бе близо до подиума в Антхолц-Антерселва

Красимир Анев записа рекордно 7-мо място в кариерата си в преследването на 12.5 километра и затвърди че се намира в отлична форма преди Олимпийските игри в Сочи.
В преследването вчера Анев финишира 9-ти, а днес дори бе близо до почетната стълбичка, след като трети след третата стрелба и втори след последната. В крайна сметка българина финишира за време 31:38.7 минути без да допусне грешка на рубежа и остана на 18.1 секунди след победителя Зимон Шемп.
Другият българин Владимир Илиев също показа високо ниво и също не допусна грешка, завършвайки 15-и, на 37.9 от германеца.
Шемп даде време 31.20.6 минути и с две грешки на огневия рубеж спечели надпреварата. Втори на 1.5 секунди се нареди Жан-Гийом Беатрикс от Франция, който пропусна една мишена.
Норвежецът Хенрик Л'Абе-Лунд завърши трети с два пропусна и изоставане от 4.8 секунди, а с една грешка на четвъртото място се нареди Оле Ейнар Бьорндален.
Носителят на Световната купа Мартен Фуркад финишира девети на 23.6 секунди, допускайки с четири пропуска при стрелбата.
В генералното класиране за Световната купа начело е именно Фуркад с 534 точки, следван от Емил Хегле Свендсен от Норвегия с 413 точки и Зимон Шемп с 370 точки.
Красимир Анев се изкачи на 47-о място със 75 точки, Владимир Илиев е 59-и с 40 точки, а Михаил Клечеров - 94-и с 5 точки.
Водещи
-
Димо Алексиев влиза в затвора за година и половина, реши съдът на първа инстанция
Ще си вземе шофьорската книжка малко след излизане от пандиза
30.07 | 21:00
-
Тол камерите заснеха кола със средна скорост 202 км/ч на АМ „Тракия”
Друга летя със 181 км/ч по „Европа”
30.07 | 20:13
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Възпяха Десислава Иванчева в стихове
Тя е героиня във вдъхновената от Радой Ралин и Алеко книга "През Банкя до Харвард и назад" на...
30.07 | 15:00
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Костадин Костадинов във връзка с пожарите: Нямаме никакъв прогрес
Той обвини българската държава в съзнателен саботаж на борбата с пожарите. "Постоянно в нашата...
30.07 | 10:45