Красимир Анев със сребърен медал от Европейската купа по биатлон 12.02 | 12:21

Българинът само на 7.3 секунди от победителя

Най-добрият български биатлонист Красимир Анев грабна сребърния медал във втория ден от стартовете на IBU Cup 7 Biathlon, които се провеждат в Банско.

Краси Анев остана само на 7.3 секунди от победителя и олимпийски шампион Евгени Устюгов (Русия), който завоюва втори златен медал от надпреварата.

Това е втора почетна стълбица за българската надежда, след като вчера той завърши с бронзово отличие.

Днес Анев бе безгрешен и при двете си стрелби, а Устюгов допусна един пропуск и остана на 4.1 секунди зад българина. Впоследствие обаче руснакът успя да навакса изоставането си и в крайна сметка триумфира.

На осмо място днес завърши Владимир Илиев, който допусна две грешки в стрелбата и остана на 1:12.5 минути от победителя. Иван Златев остана 11-и, а Васил Чорбаджиев финишира с 28-о време. Останалите българи Димитър Парталов, Димитър Герджиков, Александър Лазаров и Лазар Кехайов завършиха съответно 40-и, 42-и, 50-и и 58-и.