Латиноамериканска вечер: осминафиналите на Мондиал 2014 28.06 | 10:51

Две дербита от Южна Америка тази вечер в Бразилия

След цял един ден почивка от футбол, Мондиал 2014 се завръща с пълна сила с първите мачове от елиминационната фаза.

Днес от 19:00 часа домакинът Бразилия излиза в спор за място на четвъртфиналите срещу стар южноамерикански познайник - Чили.

Двата отбора имат три изиграни срещи един срещу друг на Мондиал, като до момента "селесао" има пълен актив от три победи и влиза в двубоя като фаворит. Чили обаче няма да се даде лесно, а "ла роха" прати световния шампион Испания вкъщи след 2:0.

Неймар и компания не могат да си позволят отпускане и подценяване на срещата, а пълен анализ на мача четете тук.

Във втората среща с начален час 23:00 часа Колумбия, която до момента е приятната изненада на турнира с впечатляващия футбол, който практикува, играе срещу Уругвай, който е без голямата си звезда Луис Суарес.

Кой ще замени нападателят на Ливърпул, в каква схема ще играят двата отбора и новини от двата лагера четете в Sporta.bg