Левски изравни на Лукойл след кош в края 26.05 | 20:03
"Сините" изстрадаха успеха в Самоков

Левски направи уникален обрат и с кош 3.7 секунди преди края спечели със 76:75 срещу Лукойл Академик в мач №2 от финалната серия на Националната баскетболна лига, изравнявайки резултата от серията.
В мача, който отново се игра в Самоков, Лукой направи отлична серия от 13:2 в своя полза, повеждайки със 7 точки по-малко от три минути преди края.
Левски обаче е върна чрез Христо Захариев и Лайнъл Чалмарс, а американецът успя да матира защитата на шампионите и вкара ценен кош само 3 секунди преди края. В ответната акта Уийлдън не успя да уцели дори и ринга и Левски стигна до успеха.
Именно американецът беше най-полезен със своите 25 точки.
Двубоят почна много динамично, като първоначално "студентите" поведоха с 5 точки, но с феноменална игра най-вече на Майк Уилкинсън "сините" обърнаха и дори водеха с 8 точки. Слабата защита на символичния гост обаче помогна значително на Уийдън с 5 точки в края да намали само до 4 – 21:25.
Равностойната игра продължи и през третата част, но шампионите успяха да "замразят" ефективността на Брендън Хийт, докато Христо Захариев и Никоалй Върбанов така и не успяваха да отбележат кош. В атака пък Лукойл раздаваше отлично топката, а Уийдън иу Вергинис разчлениха защитата на Левски в края, за да поведат със 7 точки. Все пак "сините" намалиха пасива до 5 – 48:43.
След кратката почивка Лайнъл Чалмарс се разигра и вкара голяма част от точките си в третия период. Топ стрелецът на Левски изпусна едва два изстрела, като помогна на "сините" да изравнят. Уийдън пък допусна две решаващи грешки, които помогнаха на носителите на Купата в защита. Точка от фаул на Захариев в края пък даде точка аванс на Левски преид решаващия период – 60:61.
Чалмарс вкара тройка за 4 точки аванс в полза на "сините", но след това Лукойл затегна защитата и успя да навакса изоставането си, воден от Божидар Аврамов, който се отчете с важни точки и брилянтна асистенция за 72:66.
Интересното е, че по време на серията от 12:2 Папазов извади единственият играч, който спираше Лукойл в нападение – Христо Захариев. Брендън Хийт пък пропусна 3 стрелби и е отчете с две грешки по време на серията на шампионите.
Захариев се върна на терена и Левски бързо успя да намали до 2 точки разликата след негов успешен пробив – 75:73. Захариев вкара и един от наказателните си удари, но след това изпусна тройка 30 секунди преди края.
Все пак борбата в нападение беше овладяна от "сините", като топакта беше раздадена между всички преди Чалмарс да залъже за стрелба, а след това поднесе пред погледа на Уийлдън 3.7 секунди преди края – 75:76. Това се оказа и победният кош, след като домакините не успяха да организират добро нападение.
Водещи
-
Тир се обърна на отсечката, където загина Сияна
Поредна катастрофа в опасния пътен участък между Телиш и Радомирци
15.04 | 15:30
-
Двата реактора за АЕЦ "Белене" няма да бъдат продавани
Това съобщиха от "БСП - Обединена левица"
15.04 | 15:21
-
Вълшебен Великден с незабрвими моменти за тези зодии
15.04 | 15:10
-
Задръстване на АМ "Хемус" на входа на София
От 8-и километър до 16.00 часа е спряно движението заради геодезическо заснемане и трафикът е...
15.04 | 15:00
Най-четени
-
ДПС-ДПС решава дали да продължи подкрепата си за правителството на премиера Росен Желязков
В събота Ахмед Доган се завърна в резиденцията си в Бояна известна също така като „Боянските...
15.04 | 09:30
-
Някои видове мухъл са безопасни, като тези, използвани в производството на сирене
Но битовата плесен върху хляб или други продукти не се отнася за тях.
15.04 | 11:45
-
Шишков: Липсват 1000 км магистрали
Защо не се правят основни ремонти на опасните отсечки. На магистралата до морето отново всичко...
15.04 | 10:16
-
Цените на имотите скочиха с над 160% за девет години
Стара Загора се нарежда на пето място със 115% поскъпване, като при този град се наблюдава...
15.04 | 10:45