Локомотив получи 5 гола от украинци 28.01 | 19:01

"Смърфовете" с тежко поражение на лагера в Марбея

Локомотив (Пловдив) записа първата си загуба на мини-турнира в испанския курорт Марбея, но тя се оказа изключително неприятна – 0:5 от украинския представител в Лига Европа Днипро (Днепропетровск).

"Смърфовете" досега бяха направили равенство 1:1 с унгарския Видеотон и бяха победили с 3:0 латвийския Юрмала, но днешното им препятствие се оказа прекалено високо за класата им.

В 12-ата минута Сергей Политило даде аванс на Днипро след точно изпълнение на пряк свободен удар, а в 52-ата Сергей Кравченко с далечен изстрел не остави шансове на вратаря Йордан Господинов – 0:2.

Секунди по-късно грешка на Александър Тунчев позволи на Никола Калинич да увеличи преднината на украинците на 0:3, а в 80-ата минута Евгени Селезньов стана четвъртият разписал се във вратата на пловдивчани.

Крайното 0:5 бе оформено от Руслан Бабенко, който реализира от дузпа.

На Локомотив му предстоят още 3 мача на лагера в Марбея – срещу друг гранд от Украйна – Динамо (Киев), срещу Стяуа (Букурещ) и срещу Оцелул (Галац).