Лудогорец не успя да победи Пирин (ГД) в първата си контрола 23.06 | 17:08

Срещата завърши без победител - 1:1

Шампионът на България Лудогорец завърши наравно - 1:1 с тима на Пирин (Гоце Делчев) в първата си контрола по време на лятната подготовка, играна на стадион "Септември" в Смолян.

Възпитаниците на Ивайло Петев имаха превъзходство по време на целия мач, но многото пропуски ги лишиха от победата.

През първото полувреме възможности пред вратата на Пирин пропиляха двете нови попълнения - Фабио Ешпиньо и Христо Златински, Козмин Моци, Иван Стоянов и Йордан Минев.

Най-чистото положение обаче пропусна Роман Безяк в 34-ата минута, когато при едно центриране в наказателното поле, вратарят на неврокопчани Абди Абдиков изпусна топката, тя попадна в Безяк, който вместо да отбележи, уцели тялото на падналия на земята страж на Пирин.

Така се стигна до 38-ата минута, когато отборът от Гоце Делчев получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Атанас Фиданин в наказателното поле. Зад топката застана Любомир Витанов и не сбърка, превръщайки 11-метровия наказателен удар в гол за своя отбор.

След почивката Ивайло Петев пусна изцяло нов състав, а изравнителното попадение дойде малко след подновяването на играта.

След многоходова акция на Лугогорец, Витиня изведе чудесно Жуниор Кишада зад защитата на Пирин и той преодоля Абди Абдиков, оформяйки крайното 1:1 в 48-ата минута.

До края на мача картината на терена не се промени - разградчани бяха по-активният отбор, но така и не успяха да отбележат ново попадение във вратата на съперника. Така срещата завърши без победител.

След този мач футболистите на Лудогорец ще бъдат пуснати в кратка почивка. Идната сряда (26 юни) стартира втората част от предсезонната подготовка на тима. Рано сутринта отборът заминава за Австрия, където ще остане десет дни и ще изиграе три контроли - срещу хърватския Риека, румънския Петролул и украинския Металург (Донецк).