Лудогорец с първа победа в първенството 27.07 | 21:53
Шампионите биха трудно с 1:0 Черноморец

Лудо
Шампионът Лудогорец записа първа победа през новия сезон в А група, след като на собствен терен надигра трудно Черноморец с 1:0 и се отчете с първи три точки в своя актив.
Единственото попадение бе дело на Роман Безяк в 57', а домакините контролираха събитията на терена, въпреки че допуснаха няколко опасни положения пред вратата на Влади Стоянов.
Това е и втора поредна победа за тима след уволнението на Ивайло Петев. Назначението на Стойчо Стоев оправи атмосферата в отбора и Лудогорец победи с 3:0 Слован, а днес изми срама след загубата с 0:1 в първия кръг на първенството.
От своя страна Черноморец не успя да стигне до точката и двата отбора в момента имат по 3 и са в горната на таблицата след 2 изиграни кръга.
Срещата започна с надмощие на Лудогорец, но по-добрите положения в началото бяха за Черноморец. В 8' хубава акция на Уатара завърши с подаване за Атанасов, но в последния момент топката беше избита. Лудогорец отговори с шут на Марселиньо, който обаче беше неточен.
Постепенно темпото спадна, но в 35' при опасно центриране на Маркиньо Оливейра засече с глава, но топката мина на сантиметри от вратата. Малко по-късно дойде и най-чистата ситуация, в която Уатара се озова на страхотна позиция, но Стоянов успя да избие в корнер.
В края на полувремето Безяк засече топката в мрежата на гостите, но при пробива си Миро Иванов, който влезе малко преди края на полувремето, беше изпаднал в положение на засада - 0:0 на полувремето.
В началото на втората част Гаел успя да застраши Стоянов, който обаче спаси. Оттам нататък, гостите рухнаха физически и това доведе до няколко положения пред вратата на Черноморец.
В 57' прекрасна солова акция на Марселиньо му позволи да напредне в наказателното поле, а от аутлинията той намери Безяк, който засече топката във вратата - 1:0 за домакините.
След попадението Черноморец се опита да натисне своя съперник, но така и не стигна до чисто голови положения. Уатара пък се поизмори и остротата в атаките на гостите съвсем се загуби. От своя страна Марселиньо и резервата Кишада направиха няколко пропуски, след като се откриха големи пробойни в защитата на "акулите".
В последните минути Лудогорец владееше темпото на игра и не позволяваше на противниковия тим да държи контрол върху топката. Все пак "акулите" стигнаха до отлично положение 2 минути преди края, след като Атанасов се озова на удобна позиция, но стреля встрани.
Веднага след това Мантула можеше да си отбележи автогол, но топката промени траекторията си в последния момент. Последва и пряк свободен удар, от които обаче не последва нищо интересно. В добавените три минути пък Лудогорец все пак успя да овладее положението и да се поздрави с успеха.
Водещи
-
Ето как се определя нашата карма
Обикновено или будят някакво особено страхопочитание, или звучат толкова абстрактно и...
28.04 | 17:59
-
Детското отделение в Многопрофилната болница „Проф. д-р Параскев Стоянов“ в Ловеч
Той добави, че детското отделение не работи от 18 април и се очаква да заработи на 7 май....
28.04 | 16:59
-
Затварят „Хемус“ за ремонт
Трафикът ще се пренасочва от пътен възел „Ботевград“ по път II-17, по път I-1 Ботевград -...
28.04 | 16:45
Най-четени
-
АПИ: До сряда струва 87 лева, после цената скача
Припомняме, че системата за онлайн продажба дава възможност винетката да бъде купена до 30...
28.04 | 12:15
-
Евелин Банев - Брендо не се яви в съда
Преди това той изчезна малко, след като получи 6 години затвор за пране на пари.
28.04 | 11:45
-
Вдигат стипендиите за докторанти и студенти
Предлага се и повишаване на минималния и максималния размер на стипендиите за студенти, а...
28.04 | 11:15