Лукойл с първа загуба в Еврокъп след драма в Подгорица 14.11 | 23:48

"Студентите" отстъпиха със 75:72 при гостуването си на Будучност

Шампионът на България Лукойл Академик отстъпи драматично със 75:72 (23:19, 20:24, 17:17, 15:12) при гостуването си на първенеца на Черна гора Будучност във втория си мач от груповата фаза на Еврокъп, игран в Подгорица.

Срещата бе изключително оспорвана и пълна с обрати, като резултатът вървеше точка за точка през целия мач, но домакините запазиха хладнокръвие във важните моменти и изтръгнаха успеха.

Първата част завърши с преднина от 4 точки за Будучност - 23:19. През втория период "студентите" успяха да стопят аванса на своя съперник и на полувремето двата отбора се оттеглиха при равен резултат - 43:43. След почивката Лукойл и Будучност отново започнаха да се гонят в точките, като и след третата част никой от тях не бе взел предимство - 60:60.

Всичко се реши в последната четвърт, в която напрежението си каза думата и резултатността и на двата отбора бе много ниска. Три минути и половина преди края резултатът беше равен - 68:68, а Будучност поведе със 70:68 след кош на Марко Попович. След това Владимир Михайлович вкара тройка, с която направи разликата 5 точки - 73:68. 15 секунди преди последната сирена Мохамед Абукар реализира два наказателни удара за 73:70, но за повече нямаше време и Лукойл записа първа загуба в надпреварата.

Най-полезен за "студентите" бе Мохамед Абукар с 15 точки, Дарил Уоткинс добави 14, а Тодор Стойков и Павел Маринов завършиха мача с по 9 точки.

Чедомир Витковац от Будучност стана топреализатор на мача със своите 16 точки, а Владимир Михайлович и Душко Бунич се отчетоха съответно с 15 и 14 точки за победата.

След този двубой Лукойл и Будучност имат равен баланс - по една победа и една загуба, а лидер в групата с две победи до момента е Билбао Баскет.