Малшанс в ключовите моменти изхвърли Григор Димитров от Уимбълдън 04.07 | 18:30

Новак Джокович е първият финалист в турнира

Българският тенис феномен Григор Димитров не успя да направи последната крачка към финала на Уимбълдън и беше принуден да сведе глава пред Новак Джокович, който днес спря временно мечтата на хасковлията за финал на турнир от Големия шлем.

Сърбинът стигна до победа с 3:1 (6:4, 3:6, 7:6, 7:6), като в ключовите моменти късметът не беше с българина, който изигра отличен двубой.

Той допусна срив още в началото на мача, на което се дължеше и загубата му в гейма, но след нов пробив и 2:3 за Ноле, той реагира отлично и стигна до 6:3 в своя полза и 1:1 в сетовете.

В третата част се стигна до тайбрек, след като Гришо изпусна шанс за пробив, в който българинът не успя да се противопостави и стигна само до 2 точки.

В четвъртия сет Димитров отново изостана с пробив, но веднага успя да го върне. Той обаче изпусна 5 точки за пробив в останалите части, а в тайбрека пропиля три сетбола и в крайна сметка Новак троумфира с победата.