Манчестър Юнайтед се приближава до нова титла 16.03 | 21:27
"Червените дяволи" спечелиха с 1:0 домакинството си на Рединг

Манчестър Юнайтед крачи уверено към юбилейна 20-а титла на Англия, след като днес "дяволите" очаквано спечелиха с 1:0 домакинството на Рединг в среща от 29-ия кръг.
По този начин Юнайтед се възползва от поражението, което шампионът Манчестър Сити записа при визитата на Евертън, а авансът на "червените" на върха нарасна на трудно достижимите 15 точки. До края на първенството остават още 9 кръга.
Рединг пък остава в зоната на изпадащите, заемайки предпоследното 19-о място с 23 точки.
Единственият гол в мача падна след 21 минути игра, когато Уейн Рууни се разписа за домакините. За Манчестър Юнайтед това е шести пореден успех във Висшата лига, като отборът на Алекс Фъргюсън не е губил от месец ноември насам.
Като цяло домакините не зарадваха трибуните с най-доброто от себе си, но трите точки бяха най-важното в днешния ден.
Робин ван Перси и Уейн Рууни оглавиха атаката на Юнайтед, а Ашли Йънг и Дани Уелбек подпомагаха двамата нападатели по крилата. Райън Гигс и Андерсон стартираха в средата на терена.
Ашли Йънг отправи първи по-опасен удар към вратата на Рединг, като в 14' крилото опита да отбележи с фалцов изстрел. Опитът на Йънг не сполучи, но седем минути по-късно "дяволите" откриха. Уейн Рууни даде преднина на Юнайтед, след като ударът на английския национал рикошира в крака на Алекс Пиърс и изненада неприятно Тейлър - 1:0.
В 27' Рууни опита да покачи с с далечен удар, а в 31' това стори и Робин ван Перси, който търсеше гол №20 във Висшата лига за сезона. В 32' Рединг отговори чрез Робсън-Кану, който елиминира Де Хеа, но не успя да отбележи.
През втората част Манчестър Юнайтед задържа крехкия си аванс, като домакините можеха и да удвоят преднината си. В 64' Ван Перси бе близо до гола, но Тейлър спаси изпълнението му от пряк-свободен удар.
В заключителните минути Ван Перси и Уейн Рууни имаха нови шансове за попадение, но такова не последва.
Водещи
-
Работодателите се обявиха против увеличаването на минималната заплата на 1213 лева
Противоречие с международните норми
16.09 | 13:59
-
Близки и познати се простиха днес с отец Иван в храма "Света Троица" в село Нови хан
Той напусна този свят на 14 септември на 80 годишна възраст. Основател е на Дома за сираци...
16.09 | 13:45
-
МОН подготвя нормативна уредба за езикова интеграция на ученици
Децата от малцинствените групи, които не разбират или слабо владеят български език от...
16.09 | 13:15
Най-четени
-
Депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев отправи остри критики към Делян Пеевски
Критики към стила на управление
16.09 | 10:45
-
Днес България се сбогува с един от най-известните духовници в страната - отец Иван от Нови хан,
Отец Иван ще бъде погребан в родното си село Благово.
16.09 | 09:30
-
Желязков свиква първо заседание на Националния борд по водите в изпълнение на решението на Народното събрание
Целта на Националния борд по водите е да координира действията за преодоляване на водната...
16.09 | 09:45
-
Малък циклон ще се придвижи в източна посока, ще премине през Черно море и ще донесе така необходимите валежи
След дъжда - хубаво време
16.09 | 09:45