Марио Гомес шокира Интер на "Сан Сиро" с победен гол в последната минута 23.02 | 23:22

Байерн Мюнхен е на 90 минути от мечтан реванш в Шампионската лига

Байерн Мюнхен извоюва изключително ценен успех като гост над Интер с 1:0 в първа осминафинална среща от тазгодишното издание на Шампионската лига. Двубоят бе повторение на миналогодишния финал в надпреварата, но този път щастливи в края на срещата се оказаха "баварците". Победното попадение бе дело на Марио Гомес в последната 90-а минута на мача. Германците пропиляха и още доста изгодни възможности по време на двубоя, като на два пъти гредата спаси носителя на трофея Интер от попадение.

Двубоя започна сравнително равностойно, а чистите голови положения пред двете врати почти изцяло липсваха през първите 20 минути на мача. През втората половина на първата част обаче двата съперника се оживиха и двубоят стана изключително двуостър.

В 22-рата минута домакините можеха да открият резултата, но опасен удар на Камбиасо от близко разстояние не порази целта. Само две минути по-късно отборът на Байерн Мюнхен осъществи мълниеносна атака. Робен напредна по крилото и центрира опасно. Рибери засече с глава топката, а вратарят на домакините Жулио Сезар изгледа как коженото кълбо се удари в гредата и не пожела да влети в мрежата на Интер като по този начин Рибери пропусна отлична възможност да изведе "баварците" напред в резултата.

В 34-тата минута Интер също можеше да поведе, но опасен изстрел на Ето'о бе блокиран и не попадна във вратата на гостите. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така противниците се оттеглиха при нулево равенство на почивката на мача.

В началото на второто полувреме "баварците" имаха отлична възможност да открият резултата, но удар на Робен се отби в гредата и така за втори път Интер се спаси на косъм от инкасирането на попадение.

Пет минути по-късно домакините също пропуснаха отличен шанс за гол в 57-мата минута, когато изстрел на Ето'о бе париран от стража на гостите Крафт, топката попадна в Камбиасо, но аржентинецът от близка дистанция не можа да открие резултата.

В 64-тата минута гостите отново бяха близо до гола, но Гомес не се ориентира много добре при опасно центриране на Мюлер и опасността пред вратата на домакините бе предотвратена

10 минути преди края на срещата Ето'о излезе на удобна позиция за реализирането на попадение, но камерунецът не можа да донесе победата на своя тим и така се стигна до 90-тата минута, в която Гомес бе точен за гостите и хвърли в екстаз агитката на "баварците". С ключовото си попадение Марио Гомес фиксира крайното 1:0 в полза на Байерн Мюнхен над Интер и даде отлична преднина на немския колос преди реванша, който ще се състои в Мюнхен.