Мартин Петров дебютира за Еспаньол 26.01 | 23:01
Българският халф влезе в 77-ата минута на мястото на контузен съотборник

Мартин Петров направи дългоочаквания си дебют за Еспаньол и официално се завърна в игра в испанската Примера дивисион с екипа на "папагалчетата".
Наставникът на тима Хавиер Агире пусна Петров в 77-ата минута на мястото на Кристиан Гомес, който получи контузия и нямаше как да остане на терена.
Гостуването на каталунците на Реал Сарагоса приключи наравно 0:0, като и двата тима доиграха двубоя в намален състав – десният бек на Еспаньол Хави Лопес получи втори жълт картон в 79-ата минута.
В 82-ата пък колегата му на същия пост в състава на домакините Кристиан Сапунару най-накрая видя червения цвят, след като през цялото второ полувреме се движеше на ръба на грубостта.
Според мадридския ежедневник Marca треньорът на Еспаньол Хавиер Агире има основателни причини да пести минутите на Мартин Петров – без съмнение халфът има качества, но за съжаление към момента не е в оптимална физическа форма.
След днешното равенство Еспаньол има вече 22 точки и временно се извисява до 14-ата позиция в класирането, докато Сарагоса остава 13-ти с 1 пункт повече.
Двата отбора обаче имат мач повече от преките си конкуренти в таблицата, като Атлетик (Билбао) гостува утре на Атлетико (Мадрид), а Гранада гостува на Севиля на 28-ми януари.
Самият мач на "Естадио Ла Ромареда" предложи малко футболни достойнства и повече физически сблъсъци, а "папагалчетата" изпуснаха най-добрия си шанс за гол в 60-ата минута, когато резервата Стуани с глава тества рефлексите на вратаря Роберто.
Водещи
-
Красотата заля с 800% Пазарджик. Следва България
Да беше мор, да беше чума, а то - избори в предимно ромски секции
13.10 | 21:00
-
Каримански: Нетните инвестиции за последните няколко месеца не са положителни
Разходите в бюджета влизат в едно такова увеличаване, което може да се сравни с принципа на...
13.10 | 20:45
-
МП предлага: Солена глоба и затвор за незаконно изхвърляне на отпадъци
Ангажиментът за криминализирането беше публично оповестен от министър Георги Георгиев
13.10 | 20:15
Най-четени
-
Транспортният министър: Няма смисъл да лепим стикери по стъклата на колите. Край с това
По думите му след премахването на лепенките за винетки, сега идва ред и тези за технически...
13.10 | 12:45
-
След ужаса в Елените: Германски гражданин разкри основната причина за бедствието
След бедствието в черноморския курорт Елените собственици на апартаменти в хотел "Негреско" са...
13.10 | 09:30
-
Ракията и кръвното налягане – как влияе върху него?
Имайте предвид обаче, че коментираме консумацията на 30 гр. ракия, а не на 3 литра
13.10 | 12:15