Матей Казийски с 20 точки за 12-ата победа на Тренто 08.01 | 22:02

Казийски отново блести за световния клубен шампион

Италианският първенец Тренто постигна своята 12-а победа от началото на сезона в Серия А1. Тази вечер момчетата на Радостин Стойчев надвиха с 3-1 (22-25; 25-14; 25-16; 26-24) гейма като гости тима на Монца в двубой от 14-и кръг.

Матей Казийски изнесе много силен мач за европейския и световен клубен шампион, след като наниза 20 точки - 18 в атака при страхотната успеваемост от 69% и два блока. Българинът се отличи и с 57% добро и 39% перфектно посрещане. Цветан Соколов остана на пейката и се появи за малко в игра във втория гейм.

За МВП на срещата бе избран чешкият диагонал Ян Щокър, който заби 24 пункта. Кубинският посрещач Османи Хуанторена добави още 17 за гостите.

За домакините аржентинският национал Факундо Конте се отличи с 16 точки, Марчело Форни реализира 13, а американецът Шон Рууни приключи с 11.

В класирането Тренто се намира на втора позиция с 35 точки, докато Монца е на шесто място с 21 пункта.