Мексиканци вкараха четири гола на Барселона 04.08 | 10:31

Европейският клубен шампион допусна шокираща загуба от мексиканския Чивас Гуадалахара с 4:1 в контролна среща

Европейският клубен шампион Барселона допусна шокираща загуба от мексиканския Чивас Гуадалахара с 4:1 в контролна среща, играна пред повече от 70 000 зрители на стадион "Сън Лайф Стейдиъм" в Маями (САЩ).

Барселона е на турне в САЩ без голяма част от звездите си, между които Лионел Меси, Даниел Алвеш, Карлес Пуйол, Хавиер Масчерано, както и новото попълнение Алексис Санчес. Наставникът Хосеп Гуардиола пък направи доста смени, а на терена се появиха съвсем млади и неопитни играчи.

Въпреки че бяха без някои от лидерите си, каталунците започнаха много добре мача и успяха да открият резултата още в 4-та минута, а точен бе Давид Вия, който бе изведен сам срещу вратаря на Чивас, преодоля го и на празна врата нямаше проблеми да отбележи за 1:0.

Този резултат се запази до 60-та минута, когато Фабиан разпечата вратата на Барса със страховит изстрел от дистанция. Мексиканците нанесоха втория си удар само три минути по-късно (63'), когато отново Фабиан бе точен за 2:1, засичайки по прекрасен начин със странична ножица центриране на Омар Амело в наказателното поле.

Третият гол за мексиканците падна в 72-та минута, когато най-съобразителен пред вратата на каталунците бе Джовани Касияс, а крайното 4:1 оформи Хосе Луис Вердуско с удар от воле в последната минута на мача (90').