Димитър Бербатов отново не игра срещу Барселона 31.07 | 11:10

"Червените дяволи" най-сетне победиха действащия шампион на Европа, макар и в приятелска среща, изиграна в САЩ

След два поредни загубени финала в Шампионската лига, английският първенец Манчестър Юнайтед най-сетне победи испанския гранд Барселона, макар и в приятелска среща. Сблъсъкът се изигра през над 80 000 зрители в Мериленд, САЩ, а "червените дяволи" постигнаха успех с 2:1.

За съжаление на българските фенове, както се случи и във финала на "Уембли" през май, Димитър Бербатов отново не попадна в сметките на сър Алекс Фъргюсън за битката с каталунците. Както е известно, голмайсторът на Висшата лига не бе включен дори в групата на Юнайтед за финала на Шампионската лига, като и тази нощ благоевградчанинът не записа нито минута за своя отбор.

Головете за Манчестър Юнайтед бяха дело на Луиш Нани и Майкъл Оуен, докато ново красиво попадение за Барса реализира намиращият се в страхотна форма младок Тиаго Алкантара. Наставникът на испанците Хосеп Гуардиола пък отново не разчиташе на някои основни футболисти от своя състав, в лицето на Лионел Меси, Шави Ернандес, Хавиер Масчерано, Даниел Алвеш и Карлес Пуйол. За Юнайтед освен Бербатов, на терена не се появиха още Рио Фърдинанд, Джи-Сунг Парк и Майкъл Карик.

Английският тим определено бе по-активен през първите 45 минути, докато футболистите на Барселона по-трудно създаваха опасности пред вратата на Давид Де Хеа. Юнайтед можеше да открие след само десет минути игра, но Уейн Рууни пропусна от чиста позиция. По-активната игра на "дяволите" все пак даде резултат в 22', когато Луиш Нани откри за "албионците". Португалецът получи добро подаване от започналия като титуляр Дани Уелбек, излезе очи в очи с Виктор Валдес и промуши топката между краката му за 1:0.

През второто полувреме Барселона се посъбуди и започна да става по-опасен в офанзивен план. Пет минути след почивката Педро Родригес затрудни максимално Де Хеа, който обаче съумя да се намеси. В 64' Манчестър Юнайтед от своя страна бе изключително близо до втори гол, но първо Валдес спаси удар на Уелбек, а в последствие Нани не съумя да реализира чрез добавката си. Две минути по-късно Барса отговори на предизвикателството, а хубава комбинация между Тиаго и Андрес Иниеста за малко не доведе до изравняване.

До такова все пак се стигна двадесет минути преди края, когато Тиаго Алкантара отбеляза втори пореден много красив гол на сметката си, след хубавото попадение срещу Байерн преди няколко дни. Младежкият национал на Испания се озова на стрелкова позиция извън наказателното поле, не давайки никакви шансове на Де Хеа със страхотен удар в горния ляв ъгъл на пазената от него врата.

Само шест минути по-късно обаче Манчестър Юнайтед отново излезе напред в резултата, което и се оказа достатъчно за крайния успех. Появилият се в игра на мястото на Уейн Рууни Майкъл Оуен се озова сам срещу Виктор Валдес и технично копна топката над него, виждайки как тя влиза в мрежата за крайното 2:1 в полза на англичаните. В самия край Оуен бе близо и до трето попадение за Юнайтед, но стреля в аут на опразнена врата след подаване от Габриел Обертан.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Евра (46-Смолинг), Видич (77-Джоунс), Еванс, Рафаел (17-Фабио), Клевърли, Андерсон (46-Гигс), Йънг (62-Обертан), Нани, Рууни (46-Оуен), Уелбек (77-Диуф)

Барселона: Валдес, Фонтас (73-Лосано), Абидал (73-Балиу), Тиаго, Кейта, Бускетс, Иниеста (77-Риверола), Дос Сантос, Педро (85-Еспиноса), Афелай (43-Куенса), Вийя (62-Кармона)