Мерцедес с нов технически директор 18.02 | 11:23
Опитният Боб Бел ще подсили екипа на Рос Браун от 1 април

Отборът от Формула 1 Мерцедес GP обяви официално, че бившият шеф на Рено Боб Бел ще поеме ролята на технически директор в тима.
Бел ще стартира работа от 1 април, като част от задачите му ще бъде да докладва лично на тим шефа Рос Браун. Бел ще оглави и шаси екипа на Мерцедес в Баркли, което ще позволи на Браун да установи по-широк поглед върху дизайна на шаситата и работата върху двигателите.
Боб Бел работи в сферата на моторните спортове от вече три десетилетия, като е бил част от екипите на МакЛарън, Бенетон и Джордан, преди през 2001 г. да започне в Рено. Там 52-годишният северноирландец стартира като заместник технически директор, а след само две години е повишен в технически директор на Рено.
В следствие на големия скандал с манипулиране изхода на състезания през 2009г и напускането на Рено от страна Флавио Бриаторе и Пат Саймъндс, Бел поема ролята на шеф на отбора, преди да напусне тима през октомври, вече заемайки и съвсем различен пост.
"За мен ще бъде привилегия да бъда част от толкова силна и амбицирана организация, каквато е Мерцедес", довери Бел, скоро след назначаването си на поста. "Надявам се да помогна за продължаване на завидното наследство, което Мерцедес-Бенц има в моторните спортове"
Тим шефът Рос Браун от своя страна добави: "Назначението на Боб е ключова стъпка напред в подсилването на нашия отличен технически тим. Мерцедес успя да се сдобие с услугите на един от най-опитните инженери в този спорт".
Водещи
-
Веселин Стойнев за ПП: Оставката на Кирил Петков вече не може да компенсира щетите
Според него всички уличени в корупция трябва да подадат оставка и да бъдат изключени от...
30.06 | 21:00
-
Невиждани юнски жеги морят Европа
В събота в испанския град Ел Гранадо бяха измерени 46 градуса
30.06 | 20:30
-
Страшна трагедия: Пикап прегази детенце
Мотоциклетист откаран по спешност в болница след тежка катастрофа
30.06 | 20:15
Най-четени
-
Николай Василев: Пенсионната възраст трябва да бъде увеличена
Вноските за втория стълб да се вдигнат от 5 на 10%
30.06 | 16:00
-
Почина музикантът Евгени Генчев - Джули от "Виолетов генерал"
Тъжната новина съобщиха от дарк уейв групата, чийто дългогодишен басист бе той
30.06 | 14:10
-
И Бойко Борисов се срещна с Магнус Брунер
Шенген е едно от най-големите постижения на ЕС, заяви лидерът на ГЕРБ
30.06 | 15:30
-
Жена с над 2,50 промила алкохол се удари в дървен цветарник
По случая е започнато разследване.
30.06 | 11:59