Меси е номер 1 на Мондиала, даже и без титла 14.07 | 08:33

Хамес Родригес стана голмайстор на шампионата в Бразилия

Звездата на Аржентина Лионел Меси спечели "Златната топка" за най-добър футболист на Световното първенство 2014. Неговият тим изпусна световната титла, след като загуби от Германия с 0:1 на финала на "Маракана", но въпреки това Меси бе определен за номер 1

Въпреки че вкара на финала, нападателят на Барселона завърши Мондиала с четири попадения на сметката си и една асистенция. Той се разписа при победата с 2:1 над Босна и Херцеговина, донесе успеха с 1:0 над Иран, вкара два пъти при 3:2 над Нигерия и подаде за решителния изстрел на Анхел ди Мария в 116-ата минута при 1:0 над Швейцария.

За най-добър вратар на Световното първенство в Бразилия очаквано бе избран голкипърът на шампионите Мануел Нойер.

Голмайстор на Мондиала стана Хамес Родригес от Колумбия, който приключи с 6 гола в 5 мача, след като "лос кафетерос" отпаднаха от Бразилия на четвъртфиналите.

За играч на финалния двубой между Германия и Аржентина бе избран авторът на решителния гол - Марио Гьотце.