Михаил Мадански оптимист за бъдещето на националния отбор 04.10 | 17:35
Според временния селекционер на българския национален отбор се вижда светлина в тунела преди мачовете с Украйна и Уелс
![Михаил Мадански оптимист за бъдещето на националния отбор](http://inews.bg/pictures/79917-1_1004.jpg)
Временният селекционер на националния отбор Михаил Мадански демонстрира оптимизъм преди контролата с Украйна и евроквалификацията с Уелс този месец. Селекционерът назова и целите за предстоящите два мача - достойно представяне срещу Украйна и победа срещу Уелс.
"Целта в предстоящите два мача е да се опитаме да покажем променено лице на националния отбор. Все още за стил на игра не можем да говорим, защото от две тренировки трудно може да изградим стил. Целта е достойно представяне срещу Украйна и победа над Уелс. Напрежението не е по-голямо отколкото преди всеки друг мач.
Виждам светлина в тунела за нашия отбор. Никога не съм си представял, че в националния отбор нещата може да изглеждат все едно този отбор е една сбирщина, едва ли не една глутница от олигофрени. Всъщност аз виждам в националния отбор едни изключително възпитани момчета, добри футболисти, които имат бъдеще", каза Мадански.
"Никога не бих казал, че футболистите са слаби. Не съм съгласен с някои мои колеги, които подписват договори и след първата загуба казват, че нямаме добри играчи. Аз продължавам да твърдя, че имаме добри футболисти. Имаме 10-12 човека, които са на възраст 21-22 години", каза селекционерът.
Мадански изчисли, е за националния отбор е необходимо време от година, година и половина, за да се изгради стил на игра. "Година, година и половина е достатъчно време да се изгради отбор със стил. Двама-трима от досегашния отбор на възраст над 28 години трябва да останат и останалите да са млади играчи - това е моята визия за бъдещето. Аз съм непоправим оптимист. Надежда ми дават и последните мачове на младежкия отбор. Виждам наченки на футбол. Не бива да хвърляме талантите на огъня, защото ще си останат вечните надежди", каза още Михаил Мадански.
Накрая на пресконференцията Мадански се пошегува с журналистите и им благодари, че са говорили за футбол, а не за предстоящата сватба на нападателя Валери Божинов.
Водещи
-
Проф. Ханке: Приемането на еврото би било огромна грешка, играете си с огъня
"Ако преминете от де факто членство в еврозоната към де юре, нямате повече никакви опции,...
08.02 | 18:00
-
Приближават ли ни AI-оръжията към Апокалипсиса?
08.02 | 17:40
-
Жената, заклала децата си във Вакарел, взела ножа от бакалията
След като убила рожбите си, отишла да купи и въже да се беси
08.02 | 17:20
-
Ергенки със силикон завладяват екрана утре вечер, кои са те?
Риалитито се завръща с нов сезон още тази неделя, 9 февруари
08.02 | 17:20
Най-четени
-
Война в мрежата заради рекламен клип с Мария Бакалова
Правителството го изтри, излагала ни пред Тръмп
08.02 | 15:30
-
Първан Симеонов: Скептицизмът към еврото се дължи на застаряващото население
Над 57% от българите са „против“ България да приеме евровалутата
08.02 | 13:00
-
Жената, заклала децата си във Вакарел, взела ножа от бакалията
След като убила рожбите си, отишла да купи и въже да се беси
08.02 | 17:20