Надал продължава на 1/4 финалите на Australian Open без загубен сет 24.01 | 13:15

Изненадата в осминафиналите дойде след отпадането на Робин Сьодерлинг

Световният номер 1 в тениса Рафаел Надал нямаше проблеми с хърватина Марин Чилич и го победи с 3:0 сета (6-2, 6-4, 6-3) в последната среща от 1/8 финалите на Australian Open. Надал започна с пробив още в първия гейм, с което показа голямото желание за победа. 15-ия в схемата Чилич се опита да противодейства на Надал, но така и не успя да вземе сет и да направи мач по-труден за испанеца. Това е 25-та поредна победа за Рафаел Надал в турнири от Големия шлем, с което изравнява постижението на Пийт Сампрас.

Днешната изнендата дойде от отпадането на шведа Робин Сьодерлинг, който загуби с 2:3 сета (6:1, 3:6, 1:6, 6:4, 2:6) от украинеца Александър Долгополов – младши. С тази победа Долгополов-младши, който е 46-ти в ранглистата стана едва вторият четвъртфиналист от своята страна в турнир от "Големия Шлем" след Андрей Медведев.

Анди Мъри продължава великолепното си представяне на Australian Open 2011.Шотландецът, който бе финалист през миналия сезон, взе лесна победа с 3:0 сета (6:3, 6:1, 6:1) над Юрген Мелцер и се класира безпроблемно за 1/4 финалите на турнира. До момента Мъри е загубил едва 22 гейма в 4-те си мача в Мелбърн, а срещата му с Мелцер продължи само 103 минути.

В друга среща от 1/8 финалите Давид Ферер се наложи с 3:1 сета (4-6 6-2 6-3 6-4) над 20-годишния канадец  Милош Раонич. Двубоят започна отлично за канадския талант и той спечели първия сет с 6:4, но Ферер показа по-добра игра в следващите 3 части на двубоя и стигна до победата с 3:1 сета в своя полза.