Националките приключиха квалификациите с победа за престиж над Холандия 09.06 | 09:01

Възпитаничките на Хосе Мария БУсета завършиха с победа участието си в допълнителните квалификации за Евробаскет 2011, след като надделяха над Холандия със 70:62

От Мариян Найденов

Женският национален отбор на България завърши с победа участието си в допълнителните квалификации за Евробаскет 2011. Националките надиграха Холандия със 70:62 в последната си среща.

Първата част бе сравнително равностойна, като нашите все пак имаха лек превес. Българките водеха през повечето време и в края й бяха напред с 18:14, а след серия от 9:0 дръпнаха напред. Последва ново избухване и нашите поведоха със 17 точки. Статуквото се запази и след почивката. Едва в края на третата част холандките успяха да намалят изоставането си на 11 точки.

Съперникът продължи да топи пасива си и през последната част и стигнаха до минус 4 точки. В следващите минути разликата се движеше в границите 4-6 точки. Малко повече от две минути преди края Зоя Станоева вкара важна тройка, която даде аванс от 7 точки за нашите. След това тя вкара и кош 44 секунди преди края за преднина от 9 точки, която до края нямаше как да бъде стопена.

Най-резултатна за успеха на България бе Доника Ходжис, която завърши срещата с 19 точки. Жаклин Златанова бе близо до дабъл-дабъл с 9 точки и 11 борби, а Димана Георгиева допринесе с 8 точки.