Николай Михайлов спечели "българското дерби" със Станислав Манолев 03.04 | 00:21
Стражът на Твенте изведе своя тим до победа над ПСВ и първото място в класирането

Отборът на Твенте спечели битката на лидерите в холандския шампионат. В среща от 29-тия кръг на първенството Твенте, с Николай Михайлов на вратата си, победи с 2:0 като домакин отборът на ПСВ Айндховен, в който се подвизава Станислав Манолев. Така Ники и компания изпревариха състава на ПСВ в класирането и оглавиха таблицата.
Българските национали изиграха пълни 90-сет минути, а в края радостен от терена си тръгна стражът на "лъвовете", който запази мрежата си суха.
През първото полувреме на срещата двата тима не стигнаха до отбелязването на попадение и така съперниците се оттеглиха при нулево равенство на почивката на мача.
Домакините откриха резултата в 64-тата минута, когато Тео Янсен бе точен за 1:0 от дузпа. Всичко в мача пък бе решено в 82-рата минута, когато Шадли намери отлично Янсен, който реализира 2-рото си попадение в мача и оформи крайното 2:0 в полза на Твенте срещу ПСВ.
След успеха отборът на Николай Михайлов успя да изпревари Манолев и компания в класирането, като Твенте е лидер с 63 точки, а ПСВ е втори в таблицата с 61 пункта.
Водещи
-
Времето през май: От 2 до 33 градуса
В по-голямата част от страната средно месечната сума на валежите ще бъде около нормата
30.04 | 21:00
-
След размяната на реплики между Борисов и Радев: МО призна - има проблем с 1 от системите на F-16
Командирът на ВВС Николай Русев обаче уточни, че това не означава, че самолетът е счупен
30.04 | 20:15
Най-четени
-
Зоните за почасово платено паркиране в София няма да работят на 1 май
На 2 май, 3 май и 5 май 2025 г. зоните за почасово платено паркиране ще работят нормално.
30.04 | 11:15
-
Балабанов: Не се казвам Асен Василев и не съм правил глупав План за възстановяване и устойчивост, заради който се чудим как да наредим бюджета
Балабанов е категоричен, че за да се свърши цялата планирана работа на правителството - трябва...
30.04 | 09:59
-
Борисов е разпоредил "ликвидиране" на "Браво Пловдив" от властта в града под тепетата
Това заяви лидерът на ГЕРБ
30.04 | 15:10