Оклахома успя да вземе победа над Сан Антонио 01.06 | 11:17

Тъндър спечели със 102:83 като домакин и върна интригата във финала на Запад

От Божидар Азманов

Отборът на Оклахома Сити постигна първа победа над Сан Антонио във финалния плейоф на Западната конференция на НБА.

Оклахома Сити спечели домакинството си със 102:83 точки, но Спърс водят в серията с 2:1 победи. Това бе първа загуба за Сан Антонио в последните 20 мача. За последно те отстъпиха пред Лос Анджелис Лейкърс на 11-ти април.

Кевин Дюрант реализира 22 точки за Тъндър. Швейцарецът Табо Сефолиша добави 19 точки за победителите и записа най-добро постижение в кариерата си.

За гостите Тони Паркър и Стивън Джаксън се отличиха с по 16 точки, а Тим Дънкан реализира 11 точки. Паркър и Дънкан не играха в последните 15 минути на мача, което позволи на домакините да поведат с 23 точки разлика в началото на последната четвърт - 86:63.

Серията продължава с мач номер 4 в събота в Оклахома Сити.