Окончателно: Иван Иванов преминава в Базел 07.08 | 15:54
Швейцарският гранд е сред възможните съперници на Лудогорец в плейофите на Шампионската лига

Трансферната сага около българския национал Иван Иванов приключи и юношата на Македонска слава ще подпише с швейцарския шампион Базел.
От ръководството на Партизан окончателно се предадоха в стремежа си да задържат бранителя и в крайна сметка той ще осъществи преминаването си зад граница.
Припомняме, че новакът в италианската Серия А Верона също се бореше за подписа на Иванов и вероятно щеше да спечели спора с Базел, ако швейцарците не се бяха класирали за плейофите на Шампионската лига.
Иван Иванов остана верен на Партизан до самия край на европейския път на "гробарите" - той уважи желанието на ръководството и участва в сблъсъците с българския шампион Лудогорец.
Както е известно, "орлите" от Разград нанесоха два звучни шамара на Партизан и принудиха сърбите да се съсредоточат единствено върху местното първенство.
По ирония на съдбата именно Базел е един от възможните съперници на Лудогорец в плейофите на Шампионската лига.
Разбира се, българският национал няма да може да играе за новия си отбор в тази фаза, защото вече защитаваше цветовете на Партизан и ще трябва да чака евентуално до груповата фаза.
"Иван получи разрешение да напусне", заяви спортният директор на Партизан Алберт Наги. "Никога не съм се съмнявал в неговата отдаденост на Партизан, той не беше готов за мача с Ширак и затова не игра, а не защото е бойкотирал тима.
Виждате, че той направи всичко по силите си в мачовете с Лудогорец. Сега Базел покри нашите изисквания за трансфера и Иванов ще отиде там", обясни Наги.
Базел е полуфиналист в Лига Европа от миналия сезон, когато беше елиминиран от бъдещия носител на трофея Челси. Преди 2 години пък швейцарците изхвърлиха сензационно Манчестър Юнайтед от груповата фаза на Шампионската лига, за да се класират на осминафинал.
Водещи
-
Каква програма предлага МОН на учениците през лятната ваканция
Кой контролира дейността на частните детски градини
24.06 | 18:00
-
Търсенето на имоти от висок клас продължава да нараства
Повечето купувачи търсят дом, подходящ за тяхното семейство.
24.06 | 16:59
-
Bloomberg: Война между Путин и НАТО ще струва над 1,5 трилиона долара
Стратегическото значение на Балтийските държави
24.06 | 16:45
-
Русия продължава с ударите: Жертви и разрушения в няколко области
В граничещия с Русия регион дрон е причинил смъртта на трима цивилни - осемгодишно дете, мъж и...
24.06 | 15:59
Най-четени
-
Терзиев: Има прекалено много коли в София, няма как лесно да се реши проблемът с трафика и с паркирането
Нека да гледаме всички елементи на услугата на градския транспорт за години напред и да дадем...
24.06 | 11:15
-
Синдикатите се противопоставят на частните железопътни превозвачи
Бизнесът вижда възможност за подобрение
24.06 | 11:45
-
Пети ден продължава акцията по издирване голямата дива котка в "Шуменското плато"
Призовават се хората, които забележат опасното животно да сигнализират на телефон 112 - без да...
24.06 | 10:30
-
Българин в Катар за атаката на Иран: Гледахме нещо като шоу. Всичко беше много координирано и прецизно
Това разказа в предаването „Тази сутрин“ българинът Людмил Димитров, който живее в Катар.
24.06 | 10:13