Перес потвърди: Реал и Моуриньо се разделят до дни 20.05 | 21:24
Специалния ще напусне след края на сезона "по взаимно съгласие"

Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес официално обяви новината, която всички фенове на футбола по света предусещаха - Жозе Моуриньо ще напусне "кралския клуб" след края на сезона.
"След проведени разговори с Моуриньо решихме да прекратим взаимоотношенията си", заяви Перес преди минути на специална пресконференция, излъчена на живо от клубната телевизия на Реал Мадрид.
По думите на Перес, раздялата на Специалния с "белия балет" е станала по "взаимно съгласие" и ще бъде факт от 2-ри юни, когато официално приключва сезонът в Примера дивисион.
Въпреки че шампионът на Испания е ясен - Барселона, а носителят на Купата на краля е Атлетико (Мадрид), кампанията в Ла Лига все още не е приключила и остава да се изиграят 2 кръга.
През целия сезон в лагера на "кралския клуб" се носеше усещането, че 3-ата година на Моуриньо в клуба ще му бъде и последна, но всички се надяваха Специалния да се раздели по най-добрия възможен начин - печелейки Десетата титла от Шампионската лига.
Когато това не се случи, бе ясно, че сезонът може да бъде спасен единствено със спечелването на финала за Купата на краля, защото битката с Барселона за титлата беше изгубена отдавна.
Атлетико обаче направи кошмарите на феновете на "белия балет" реалност с победата 2:1 след продължения, която остави с празни ръце Моуриньо.
Почти 100 процента е сигурно, че следващата му дестинация ще бъде Челси, докато за Реал предстоят усилени преговори с Пари Сен-Жермен за правата на Карло Анчелоти, който е първият избор за наследник на португалеца.
Ако поради някаква причина Анчелоти не акостира в Мадрид, то Перес може да предложи договор на Рафаел Бенитес, който пък е искан и от Наполи.
Водещи
-
Агресия в детската градина: Възпитателка посягала физически, психически и сексуално на 4-годишно дете
Близо 9 месеца след подаването на първия сигнал за насилие над детето в детската градина са...
02.10 | 16:59
-
Започва пазарно проучване за българска разработка на дронове
Дончев каза това по време на петото издание форума за иновации и технологии в Югоизточна...
02.10 | 16:20
-
Зрелостниците в Русе получават безплатни билети за театър и опера
Насърчаване на културното развитие
02.10 | 15:59
-
Оранжев код в 20 области - валежи от дъжд и мокър сняг ще заливат страната утре
Температурите ще паднат до 4 градуса в западните райони, силен вятър ще духа по Черноморието
02.10 | 15:20
Най-четени
-
Тежък трафик и километрични задръствания на автомагистрала "Тракия"
Причината - нов ремонт на три отсечки
02.10 | 10:45
-
Пеевски към президента: Румене, излез!
"Румене, излез", завърши краткото си изявление пред журналисти Пеевски.
02.10 | 15:00
-
Желязков: България успешно пази европейските граници
Нашите усилия са да бъдат връщани нелегалните мигранти в страните по произход, посочи...
02.10 | 14:15