Пиронкова се наложи над американка в Маями в два тайбрека 22.03 | 20:00
Турнирът е от най-високата категория WTA 1000 при жените, а тежкият мач за българката продължи 2 часа

Нашата Цвети Пиронкова победи трудно представителката на домакините Кейти Макнали в първия кръг от квалификациите на турнира в
Маями
със 7:6(0), 7:6(4), а срещата продължи точно 2 часа. Турнирът е от най-високата категория WTA 1000 при жените.
Пиронкова стартира със сервис, но съперничката ѝ съумя да повече с 40:15, с отлична игра Цвети изравни до 40:40, последва предимство за Макнали, но отново се стигна до равенство. Все пак при поредната си възможност за пробив, Макнали поведе. Във втория гейм на първия сет, Макнали затвърди пробива си и поведе с 2:0, независимо от това, че в един момент Цвети имаше предимство. В третия гейм Пиронкова съумя да вземе подаването си и да намали резултата до 1:2.
Последва пробив в полза на българката и резултатът беше изравнен до 2:2. След спечелен сервис и нов пробив Пиронкова поведе с 4:2 и сякаш наклони везните в своя полза в този първи сет. С експресен гейм резултатът набъбна до 5:2 за Пиронкова. След пет поредни гейма за българската, Макнали все сервиса си в 8-ия гейм и намали изоставането си до 3:5. Последва пробив в полза на американката, която се върна в двубоя и намали изоставането си до 4:5. В 10-ия гейм Пиронкова поведе с 40:30 при сервис на американката, но допусна да бъде обърната и след третия си пореден гейм Макнали изравни резултата до 5:5 в първия сет.
Американката отново проби сервиса на Пиронкова в 11-ия гейм и поведе с 6:5. Пиронкова върна пробива и изравни, за да вкара мача в тайбрек. В него тя беше категорична и спечели със 7:0, за да вземе и първия сет.
Във втория сет Макнали поведе с 1:0 при свой сервис. В следващите два гейма двете взеха подаванията си и резултатът стана 2:1 за американката. Сетът продължи без пробиви - 3:2 за Макнали, за да се стигне и до първия пробив в полза на американката, която поведе с 4:2. Въпреки опитите на Пиронкова да затрудни съперничката в седмия гейм, Макнали затвърди пробива и поведе сериозно с 5:2. В осмия гейм българската спечели и намали резултата до 3:5. В ключов момент за сета българката проби съперничката си и намали изоставането си до 4:5. В 10-ия гейм набързо пловдивчанката спечели и изравни резултата до 5:5.
Макнали взе подаването си в 11-ия гейм, а в 12-ия пропусна два сетбола, след като Пиронкова изоставаше с 15:40, но се събра и спечели, за да изравни до 6:6 и нов тайбрек. В него българската спечели със 7:4 и спечели сета и мача.
Във втория кръг от пресявките Пиронкова ще играе с победителката от двубоя Мартина Тревисан (Италия) - Олга Говорцова (Беларус).
Водещи
-
Костадинов: Възможно е да се стигне до замразяване на пенсиите и заплатите, както и до скок на данъците
„Няма такива лицемери като ПП-ДБ", смята той
22.10 | 21:00
-
"Топлофикация София" изтегля с месец ремонта за три блока в кв. "Дружба 2"
С промяната се цели ремонтът да приключи своевременно - преди началото на отоплителния сезон
22.10 | 20:45
-
Как да се предпазим от зли очи?
22.10 | 20:30
-
На нови четири отсечки ще се мери средна скорост
22.10 | 20:15
Най-четени
-
Терзиев: Още 30 декара от парка на Военната академия ще бъдат отворени за гражданите
Кметът на София благодари на генерал-майор Стойко Прокопиев и екипа на академията за...
22.10 | 11:00
-
Трагедията в Люляково: След тройното убийство обвиняемият е бил в покрайнините на селото
Обвинението няма да остане само за умишлено убийство, ще бъде допълнено, посочи окръжният...
22.10 | 12:45
-
Денков: Управлението е нестабилно, всеки опит за промяна може да доведе до срутване
На въпрос какво мисли за ротационното председателство на Народното събрание, Денков отговори:...
22.10 | 09:59
-
Софийският градски съд ще гледа делото за убийството на Пейо Пеев
Обвинени са неговата съпруга Габриела Славова и майка ѝ - бившата дипломатка Красимира...
22.10 | 11:59