Платини: Меси ще изравни рекорда ми от три поредни Златни топки 17.11 | 08:40
Платини заложи, че аржентинският магьосник и тази година ще се окичи с престижното отличие
Президентът на УЕФА Мишел Платини посочи звездата на Барселона Лионел Меси като основен фаворит за Златната топка през тази година.
Аржентинският магьосник за пореден път попадна сред 23-ата номинирани футболисти за най-престижното индивидуално отличие във футбола. Името на новия носител на Златната топка пък ще стане ясно на тържествена церемония в Цюрих на 9 януари догодина.
Мишел Платини засега е единственият футболист, печелил "Златната топка" в три поредни години, като французинът сподели, че е убеден, че Меси ще изравни и дори подобри рекорда му, след като триумфира в класацията през 2009 и 2010 г.
"Вярвам, че Меси ще спечели трета поредна Златна топка. Рекордите са за това, за да бъдат подобрявани и аз също така вярвам, че в бъдеще Лео ще ме задмине", каза президентът на УЕФА.
"Аз отидох в Ювентус, когато бях на 27 години, а Меси - в Барселона, когато е бил на 13. Времената се промениха. Ако аз бях израснал в Ювентус, може би щях да спечеля повече награди, но моите баба и дядо са се преместили във Франция и аз няма как да протестирам пред който и да е съд заради това", добави Платини.
Самият Меси неотдавна коментира, че няма нищо против да изравни рекорда на великия французин.
"Добре ми е известно колко престижна е тази награда и за мен ще бъде изключителна чест да я спечеля отново. Бих бил много горд, ако се изравня с Мишел Платини, а като имам предвид, че ще играя футбол още няколко години, в бъдеще може дори да го надмина", каза Меси.
Освен Платини, по три Златни топки имат още холандците Йохан Кройф и Марко ван Бастен, но засега единствено французинът е печелил наградата в три поредни години (1983, 1984 и 1985-а).
Водещи
-
КС образува дело по депозираната от президента оставка
За съдия- докладчик беше определена Павлина Панова, която е председател на съда
20.01 | 15:10
-
Западните медии за Радев: Започва битката за бъдещето на България
Подалият оставка президент обединявава достойните, вдъхновените и непоколебимите
20.01 | 15:00
-
Велизар Шаламанов: Трябва да имаме позиция по казуса с Гренландия
Решение може да бъде намерено, убеден е бившият военен министър
20.01 | 14:50
-
Молдова стартира процедура по излизане от ОНД
20.01 | 14:40
Най-четени
-
Мартин Карбовски: Не сме с вас, господин Президент. Вие бъдете с нас!
Искахте промяна? Вземете си я. Дайте шанс на недоволството си, не на Радев, зове журналистът
20.01 | 09:15
-
Президентът Румен Радев ще депозира оставката си
До този момент няма случай на подадена оставка от президент на България.
20.01 | 08:30
-
Първан Симеонов: Между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон, това ми се струва следващото възможно мнозинство
По думите му от година насам между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон.
20.01 | 09:30