Плачи обясни позицията си за скандала с треньорите и федерацията 19.03 | 08:21
"Не знаех, че хората в публиката, с които се снимах, са срещу президента на федерацията Данчо Лазаров", коментира италианецът

"Не знаех, че хората в публиката, с които се снимах, са срещу президента на федерацията Данчо Лазаров". Така селекционерът на националния отбор Камило Плачи коментира ситуацията, в която се забърка на волейболния мач за Kупата на България между ЦСКА и Левски. Италианският специалист обясни какво точно се е случило в интервю за TV7.
"Създаде се ненужно високо напрежение. Случката е следната. Гледах мача с Методи Ананиев, говорихме си, обсъждахме волейболни теми. В края на 4-тия гейм отидох да пуша една цигара. Когато се върнах ме чакаха журналисти и ме уговаряха за интервю.
Изведнъж около мен се събраха много хора. Искаха да си направим снимки и да им дам автографи. За мен това е нормално, все пак съм национален селекционер и като възпитан човек аз отделих нужното внимание на феновете. Не мисля, че съм направил нещо лошо. Просто се вдигна много шум", обясни той.
Плачи не пожела да се конфронтира с треньора на Левски Стоян Стоев, който обиди италианския специалист и се усъмни в треньорските му качества.
"Толкова години съм бил помощник на големи специалисти. В Италия тази позиция се уважава. Сега съм старши треньор. Нападките на Стоян Стоев не ме обиждат. Не тая лоши чувства нито към него, нито към сина му Мартин. Всеки има право да говори каквото си иска. Все пак България е свободна държава".
Плачи допълни, че контролите с Иран и Сърбия няма да са достатъчни и затова ще се търси още един класен съперник за проверка.
Водещи
-
Катастрофални щети от пролетното застудяване отчитат овощарите в Русенския регион
Заплаха от нов студен фронт
10.04 | 10:30
-
Борис Бонев: Целта ни не е да разваляме коалицията в София, а да я събудим
Всеки може да манипулира светофарите и да създава задръствания в столицата, „Спаси София“...
10.04 | 10:15
-
Държавата да финансира второ висше образование в приоритетни професионални направления
Това предвиждат промени в закона за висшето образование, внесени от депутати от ИТН, ГЕРБ и...
10.04 | 09:59
-
Костадинов:Това правителство ще падне - дали ще е днес или утре, но то е обречено
"Миналата седмица "Възраждане" започна консултации с т.нар. опозиционни партии в парламента за...
10.04 | 09:45
Най-четени
-
Почивните дни през април и май 2
През май официалните почивни дни са отново четири, но са разкъсани през целия месец
10.04 | 08:35
-
Партия МЕЧ ще депозира нов вот на недоверие към правителството на Росен Желязков
Вотът ще е на тема корупция.
10.04 | 08:59
-
Григор Димитров с обрат в Монте Карло
В първия сет представителят на домакините, който под номер 255 в света, изненада хасковлията...
10.04 | 09:15