Потвърдено: Победа над Тигъра дели Кобрата от мач с Кличко 31.07 | 11:58
Кубрат Пулев ще се изправи срещу Тони "Тигъра" Томпсън на 24-и август

Международната боксова федерация даде своята благословия и Кубрат Пулев най-накрая ще се завърне на професионалния ринг, където непобеденият ни европейски и интерконтинентален шампион ще се изправи срещу Тони "Тигъра" Томпсън на 24-и август.
Срещата ще бъде в Германия, а официално сблъсъкът ще бъде елиминационен. Това означава, че победителят ще бъде обявен за претендент №1 за титлата на Владимир Кличко. Потвърждението дойде лично от представителите на Пулев.
"Вече е официално и от ITF. Финална елиминация между Томпсън и Кубрат Пулев. Победителят ще се бие с Кличко или Поветкин за титлата", коментира Зауерланд на официалния си акаунт в Туитър.
Двамата боксьори подписаха договор още миналата седмица за двубой, но се чакаше официалното разрешение на боксовата федерация. Преди това се очакваше Пулев да се бие с дузина други боксьори, но до сделка така и не се стигна.
"Нямаше как да откажа подобно предложение. Не трябваше да се замислям. Гледах няколко мача на Пулев - той изглежда много добре. Бърз и активен е на ринга. Много добър боксьор в тежка категория. Мачът ще бъде пълен с екшън", коментира пред ESPN Томпсън.
"Хората забравят, че имам само две загуби от 2000 година, и то срещу световния шампион. След като победих Прайс, хората знаят на какво съм способен.
Битката с Пулев е огромно предизвикателство за мен и съм много развълнуван. Владимир ме победи два пъти и разбирам защо хората не искат трети мача. За мен обаче това е единственото нещо. Той е световният шампион, така че ако искам да съм шампион, трябва да го победя", коментира още Томпсън.
Водещи
-
Започва спиране на топлоподаването в Пловдив
Абонатните станции са оборудвани с контролери, които автоматично спират или включват...
17.04 | 12:15
-
Окръжният съд в Ловеч остави без уважение молбата на Десислава Иванчева за условно предсрочно освобождаване
Решението може да бъде обжалвано и протестирано в седемдневен срок пред Апелативен съд –...
17.04 | 11:45
-
Времето в почивните дни ще бъде променливо
Предстои хиляди хора да пътуват за Великденските празници
17.04 | 11:30
Най-четени
-
От "Величие" обмислят нов вот на недоверие след две седмици,
Формацията подкрепя вота на недоверие срещу кабинета на тема корупция, внесен от „Морал,...
17.04 | 10:15
-
Парламентът решава съдбата на кабинета "Желязков" с втори вот на недоверие
Вотът беше внесен на 10 април по инициатива на парламентарната група "Морал, единство, чест"...
17.04 | 09:34
-
Днес православните християни отбелязват Велики четвъртък – най-значимия ден от Страстната седмица
Църквата почита четири свещени събития, случили се в този ден – умиването на нозете на...
17.04 | 09:15