Пулев смачка Чисора, пак е на европейския връх 08.05 | 09:58
Кобрата: Тази победа е за България!Българите сме супер, обичам ви!

Кубрат Пулев победи Дерек Чисора с 2:1 съдийски гласа в двубоя за европейската титла и елиминационен мач за световната купа на IBF. Кобрата доминираше в мача срещу британеца в Хамбург и така триумфира за втори път в кариерата си с титла на Стария континент. Припомняме, че на 5 май 2012 година в Ерфурт, Пулев нокаутира в 11-ия рунд състезаващия се за Германия Александър Димитренко и се качи на върха на Стария континент.
След успеха над Чисора българинът вече има 23 победи в 24 мача при професионалистите (12 с нокаут).
Минути, след като победи британския си опонен, Кобрата се обърна чрез ефира на Нова телевизия към сънародниците си: "Българите сме супер. Голямо благодаря, защото въпреки че не сме от богатите икономики, идват навсякъде с нас. Поздрави на цяла България. Обичам ви! Тази победа е за България!"
"Все още не мога да се погледна в огледалото. Показателно е обаче щом изглеждам добре", сподели още Пулев и анализира мача: "Спечелих мача с добрата защита, с концентрацията, с мобилизираната игра. Дълги години тренирам при различни треньори, които аз няма да забравя, и мога да кажа, че те са допринесли за тази победа. Не мога да кажа, че само Ули Вегнер и Ото Рамин са допринесли, а и Борислав Бояджиев, Михаил Таков, Коце Петков - Железото".
Междувременно, докато траеше мачът, половинката на Кобрата – фолкпевицата Андрея, бълваше статус след статус на страницата си във Фейсбук , с което подкрепяше изгората си. След края на двубоя блондинката написа: "Най-добрият! Обичам те!"
Водещи
-
Гуцанов: Ще доведем докрай борбата с вейповете и райския газ
Той участва в среща, организирана от ДАЗД и Съвета на децата, посветена на вредата от...
10.04 | 18:00
-
Укрепват свлачище над плажа в Царево
10.04 | 17:45
-
ЕС отложи с 90 дни контрамитата за САЩ
Целта на тримесечната пауза е да се даде повече време за преговори
10.04 | 17:30
-
Започнаха тестовете на системата за контрол на средната скорост
Те се провеждат на Северната скоростна тангента в София
10.04 | 17:15
Най-четени
-
Костадинов: Полицаи ме разпитваха в парламента по сигнал на Пеевски
Той подчерта, че от 2020 г. „прокуратурата на Пеевски" се опитва да мачка „Възраждане"
10.04 | 14:10
-
Костадинов:Това правителство ще падне - дали ще е днес или утре, но то е обречено
"Миналата седмица "Възраждане" започна консултации с т.нар. опозиционни партии в парламента за...
10.04 | 09:45
-
Почивните дни през април и май 2
През май официалните почивни дни са отново четири, но са разкъсани през целия месец
10.04 | 08:35