Рилски спортист с драматична победа на старта на Балканската лига 26.10 | 10:32

Възпитаниците на Росен Барчовски се наложиха като домакини над румънския дебютант Тимишоара с 80:78

Шампионът от първото издание на Балканската лига - Рилски спортист (Самоков) стартира с победа новия сезон в турнира, след като в първия си мач от група "А" възпитаниците на Росен Барчовски се наложиха като домакини над румънския дебютант Тимишоара с 80:78 (18:19, 20:19, 17:20, 25:20) точки.

Срещата бе изключително оспорвана и пълна с обрати, а Рилецо стигна до успеха с тройка на Мартин Маринов в последните секунди на мача.

Двата отбора показаха равностойна игра, като резултатът, с редки изключения, вървеше точка за точка през целия мач. На полувремето двата отбора се разделиха при 38:38, след като Бранко Миркович вкара тройка със сирената за Рилски спортист.

След третата част румънския тим имаше преднина от 3 точки - 58:55. Драмата настъпи в последните няколко секунди. Мартин Маринов реализира тройка 1.5 сек. преди сирената, с която домакините поведоха с 80:77, а Богдан Боев направи "чадър" срещу Роберт Сарович при последната атака на гостите в мача.

Най-полезен за Рилски спортист беше Бранко Миркович, който завърши срещата с 18 точки. Филип Вукосавлевич направи "дабъл-дабъл" от 13 точки и 13 борби, а Богдан Боев и Мартин Маринов добавиха по 11 точки за победата. За Тимишоара Доминик Арчи бе най-резултатен с 18 точки и 10 борби, а Роберт Шарович добави 15 точки.

Следващият мач на Рилски спортист в Балканската лига е домакинство на Морнар (Черна гора) на 8-ми ноември.