Рома срази Интер в 6-голов трилър на "Олимпико" 30.11 | 23:49

Дербито приключи с очакван успех на домакините

Рома повали Интер с 4:2 на стадион "Олимпико" в традиционно вълнуващото дерби между два от грандовете в италианския футбол, слагащ край на неделната програма на 13-ия кръг на Серия А.

Жервиньо откри резултата за домакините в 21-ата минута, но в 36-ата Андреа Ранокия възстанови равенството. В 47-ата Хосе Холебас върна аванса на "вълците", но в 57-ата Пабло Освалдо се разписа за втори пореден път тази седмица (той вкара за 2:1 срещу Днипро в Лига Европа) и изравни отново на 2:2. За 3:2 вкара Миралем Пянич в 60-ата минута и пак той оформи крайния резултат в 92-ата.

Рома не позволи на Ювентус да се откъсне на върха с повече от 3 точки аванс, като събра 31 – по-рано днес с гол в 93-ата минута на Андреа Пирло "Старата госпожа" спечели с 2:1 градското дерби с Торино.

Интер се смъква на 11-та позиция в класирането със своите 17 точки, като точно толкова има и Палермо, победил по-рано днес Парма с 2:1 - "нерадзурите" имат само две победи в последните си девет мача от Калчото.