Рос Браун готов да предложи контракт на Шумахер и след 2012 23.11 | 20:40
Седемкратният световен шампион кара своята втора кампания на пистата, откакто взе решение да се завърне към активна професионална кариера през 2010

Босът на Мерцедес Рос Браун не изключи вариант да предложи нов договор на ветерана Михаел Шумахер, когато настоящият контракт на Пилето изтече след края на сезон 2012 във Формула 1.
Седемкратният световен шампион кара своята втора кампания на пистата, откакто взе решение да се завърне към активна професионална кариера през 2010. Завръщането на германеца обаче не оправда може би и неговите собствени очаквания, имайки предвид, че Шумахер все още не е достигал дори до място на подиума с Мерцедес.
Говорейки за бъдещето на Пилето, Рос Браун от своя страна довери, че не вижда причина защо да не предложи нова сделка на Шумахер и след 2012.
"Договорът на Михаел включва още една година. Но и ако двете страни останем доволни от следващия сезон, тогава защо да не продължим с още една?", заяви Браун. "Всичко зависи от 2012. В средата на следващия сезон ще вземем колективно решение", добави той.
Рос Браун призна, че Мерцедес не се е представил изцяло според очакванията през този сезон. 2010 бе разочароваща за тима, като се очакваше, че през тази година отборът ще направи сериозна крачка напред в развитието си, доближавайки се до изявените лидери от Ред Бул, Ферари и МакЛарън. Нещо, което обаче така и не се случи в течение на сезона.
"Все още не разполагаме с достатъчно добър болид, но търпим подобрение и на този фронт. Мисля, че през втората част на сезона успяхме да извлечем максималното, което можеше да бъде извлечено от колата ни. Но и отново ще повторя, че като отбор, можем да бъдем доволни от това, което съумяхме да извлечем от болида.
Нека бъда ясен - не казвам, че съм доволен от резултатите. Все още не сме достатъчно конкурентни, за да бъдем редовно на подиума. Но като отбор, говорейки за старанието на всички, подготовката и работата, Мерцедес е от топ класа", добави босът.
Водещи
-
Милиони гърци напускат големите градове и се отправят на традиционната си августовска ваканция
Очаква се повечето хора в Гърция да се завърнат в градовете след 15 август - Голяма...
03.08 | 18:00
-
САЩ обвиниха българин за трафик на оръжия, предназначени за наркокартел
Предложил списък със снаряжение на стойност 53 милиона евро
03.08 | 17:17
Най-четени
-
Български пенсионери превзеха гръцките плажове
Те са привлечени от изключително евтини еднодневни екскурзии
03.08 | 13:20
-
Митрофанова: България "безпрецедентно" притиска "Лукойл" да продаде бизнеса си
Тя припомни, че доставките на руски газ за България са прекратени от април 2022 г., когато...
03.08 | 10:40
-
Поскъпването на основни храни, плодове и зеленчуци на борсите продължава
сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ
03.08 | 10:20