Руска доминация в спринта на Европейската купа по биатлон при дамите 12.02 | 15:33

Десислава Стоянова с най-предно класиране от българките

Руската биатлонистка Ана Сорокина спечели дамския спринт на 7.5 километра на Европейската купа по биатлон в Банско. Тя направи 2 грешки при стрелбата си, като спря хронометрите на 22:50.9 минути. Двукратната олимпийска шампионка с щафетата на Русия от Торино'2006 и Ванкувър'2010 Ана Богали-Титовец остана втора, както и в първия спринт. Тя направи 4 грешки в стрелбата и остана на 10.7 секунди след своята сънародничка. Трета е победителката от вчера Анастасия Токарева с 3 грешки, на 46.1 секунди след Сорокина.

В състезанието се включиха общо 31 биатлонистки. България участваше само с 5 състезателки, а други три не стартираха. Десислава Стоянова се представи най-добре от българските състезателки. Тя финишира 9-а с време 26:05.1 минути, като допусна три грешки в стрелбата.

Дафинка Коева остана 13-о място с 6 грешки при стрелбата и време 28:00.1 минути. Елена Георгиева също направи шест пропуска на огневия рубеж, завършвайки на 17-о място с време от 29:53.3 минути. Светлана Джаджарова и Павлина Клинкова останаха съответно 18-а и 22-а.

Емилия Йорданова, Силвия Георгиева и Гергана Гишова пък не стартираха в спринта.