Само двама атлети ще представят България на Световното в зала 25.02 | 16:10
Това са националните ни шампиони в тласкането на гюле Георги Иванов и Радослава Мавродиева
Страната ни ще бъде представена от едва двама състезатели на Световното първенство по лека атлетика в зала, което ще се проведе от 7 до 9 март в полския град Сопот.
Това са националните ни шампиони в тласкането на гюле Георги Иванов и Радослава Мавродиева.
Иванов тръгва още на 28 февруари. Полетът му е в 16:20 часа, като той първо ще лети до Берлин, където на 1 март ще вземе участие в силен международен турнир.
Рекордьорът ни в тласкането на гюле пристига в Сопот точно на националния празник на България - 3 март и ще продължи там подготовката си за световното. Иванов лети обратно за София на 10 март, като полетът му пристига в 13:55 часа.
Радослава Мавродиева заминава за Световното на 5 март в 14:35 часа и се прибира на 9 март в 13:55 часа.
"Теоретично на това Световно първенство България можеше да бъде представена от шестима атлети, защото толкова бяха покрили нормативите. Ивет Лалова обаче се готви директно за летния сезон и да дублира евротитлата си на 100 метра в Цюрих.
Другите трима с нормативи, които не участват, са Виктор Нинов, Светозар Атанасов и Мирела Демирева. Те са контузени и пропускат целия зимен сезон.
Така останаха само Георги Иванов и Радослава Мавродиева, които ще ни представят на световното в Сопот", коментира президентът на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Добромир Карамаринов.
Водещи
-
Путин е наредил да се разшири окупираната зона в североизточна Украйна през 2026 година
Това съобщи началникът на генералния щаб Валерий Герасимов
01.01 | 10:40
-
Зеленски: Украйна и Русия са на 10% от мирно споразумение
Това заяви украинският президент в новогосишната си реч
01.01 | 10:20
-
Акцентът в посланията на политиците за ЧНГ - приемането ни еврозоната
Те избраха социалните мрежи за новогодишните си послания
01.01 | 10:00
Най-четени
-
Честита Нова година!
01.01 | 00:01