Сампрас смята, че Федерер ще изравни рекорда му на Уимбълдън 18.06 | 18:04
Американската легенда в тениса очаква Федерер да покаже най-доброто от себе си и да спечели за седми път "Уимбълдън"

Бившият номер едно на световния тенис Пийт Сампрас заяви, че очаква Роджър Федерер да успее да изравни неговия рекорд от седем титли от Уимбълдън още тази година.
Легендарния тенисист вярва, че швейцарецът ще успее да превъзмогне проблемите си и ще направи поредното си показно за това как се играе тенис на трева. Според Сампрас е дошло времето Федерер да вземе поредния си трофей на трева от големия шлем, нещо което е не правил от 2009-та година.
"Когато дойде време за Уимбълдън Роджър е винаги основния фаворит. Той направи много добър турнир на Ролан Гарос, като загуби от царя на клея. Според мен той ще докаже за пореден път, че той е царя на тревата", заяви легендарния тенисист.
Независимо, че швейцарецът не е успял да спечели титла от 2010-та година насам, американецът вярва, че той е във върховна форма, която ще му позволи да подчини конкуренцията и да грабне седмата си титла от тревния корт.
"Роджър продължава да се развива, нещо което стана очевидно на Ролан Гарос. Той се опитва да играе по-агресивно, да хваща топката възможно най-рано, но това не е никак лесно срещу Надал, особено когато се играе на клей. Но важното е, че той непрестанно подобрява играта си, развива се", добави Сампрас.
Американецът похвали и играта на британският тенисист Анди Мъри, който стана първата ракета на Великобритания. Но голямото напрежение, което ще се стовари върху плещите на шотландеца, ще му попречи да разкрие пълния си потенциал, сподели Сампрас.
"Мъри е под голямо напрежение, доста по-сериозно от това на неговите колеги. Цялата страна следи всяко негово движение, нещо което ще направи турнира още по-труден за него. Аз бих го посъветвал да игнорира всичко това и просто да играе спокойно, но не се знае дали ще сполучи. Той е много емоционален играч, което много му помага на моменти, но също така може и да му попречи", завърши американецът.
Водещи
-
Еилиь Милчева: Вървим към предсрочни избори през есента
"Петков не би подал оставка, ако няма корупционен скандал с кадри на ПП", смята тя
25.06 | 21:00
-
Жегата препълни спешните отделения
Лекари алармират за ръст на припаднали и дехидратирани пациенти
25.06 | 20:45
-
Политолог за оставката на Кирил Петков: Заблуждаващ и некоректен ход!
Румяна Коларова обясни, че от гледна точка на политологичната наука корупционните механизми не...
25.06 | 20:30
-
Галин Дурев: Този парламент не удовлетворява исканията на българските граждани
Според депутата от КП „БСП-Обединена левица“ скандалите, случили се днес в „Продължаваме...
25.06 | 20:15
Най-четени
-
Кирил Петков подава оставка като съпредседател на ПП и депутат
Това обяви лично той (ВИДЕО)
25.06 | 14:06
-
Сергей Станишев: След 18 години в ЕС много българи вече са видели и меда, и жилото
Той коментира още, че страховете винаги са мощен инструмент за въздействие и за печелене също...
25.06 | 10:45
-
АПИ троши над 18 милиона лева за камери, които дублират тол системата 4
Умишлено несертифициране
25.06 | 10:14
-
Иран напуска Международната агенция за атомна енергия
Той обяви, че „Агенцията за атомна енергия на Иран ще преустанови сътрудничеството си с МААЕ,...
25.06 | 12:45