Силвия Митева спечели два медала за България от Световното първенство 23.09 | 08:55

Българската гимнастичка изигра невероятно съчетанията си на бухалки и лента

Силвия Митева постигна най-големия успех в кариерата си и за българската гимнастика в последните години, след като спечели два бронзови медала във финалите на отделните уреди на 31-то Световно първенство по художествена гимнастика във френския град Монпелие.

Българската гимнастичка изигра невероятно съчетанията си на бухалки и лента и се класира трета с еднакви оценки от 28.300 точки. На обръч и топка Митева остана четвърта.

През 2009-та година в Мие (Япония) Силвия Митева спечели бронз на лента и вече има в колекцията си три медала от световни шампионати, припомня БТА.

След златните си отличия на обръч и топка олимпийската и световна шампионка Евгения Канаева (Русия) взе и титлите на бухалки с 29.600 точки и на лента - 29.400 точки. Среброто на всичките четири уреда остана за Дария Кондакова (Русия). Тя получи оценки 29.300 точки на бухалки и 29.250 точки на лента.

Утре Световното първенство продължава с финалът в индивидуалния многобой от 17.30 до 23.30 часа българско време.

Силвия Митева ще бъде единствената представителка на България, като ще играе във втория поток от 21.00 до 23.30 часа. Тя е с втори стартов номер на топка, 14-ти на бухалки, 26-ти на лента и 38-ми на обръч.

Финали на отделните уреди на Световното първенство:

бухалки: 1. Евгения Канаева (Русия) - 29.600 точки, 2. Дария Кондакова (Русия) - 29.300 точки, 3. СИЛВИЯ МИТЕВА (БЪЛГАРИЯ) - 28.300 точки, 4. Аля Гараева (Азербайджан) - 28.100 точки, 5. Нета Ривкин (Израел) - 27.950 точки, 6. Алина Максименко (Украйна) - 27.875 точки, 7. Мелитина Станюта (Беларус) - 27.850 точки, 8. Любов Чаркашина (Беларус) - 27.100 точки

лента: 1. Евгения Канаева (Русия) - 29.400 точки, 2. Дария Кондакова (Русия) - 29.250 точки, 3. СИЛВИЯ МИТЕВА (БЪЛГАРИЯ) - 28.300 точки, 4. Алина Максименко (Украйна) - 28.100 точки, 5. Аля Гараева (Азербайджан) - 27.975 точки, 6. Любов Чаркашина (Беларус) - 27.600 точки, 7. Уляна Трофимова (Узбекистан) - 26.900 точки, 8. Нета Ривкин (Израел) - 26.450 точки.