Сити продължава гонитбата с Байерн 28.11 | 00:36

"Гражданите" победиха Виктория (Пилзен)

От Божидар Азманов

Манчестър Сити победи гостуващия тим на Виктория (Пилзен) с 4:2 и съхрани шансовете си да спечели група D на Шампионската лига.

Победата обаче не дойде много лесно за тима на Мануел Пелегрини. "Гражданите" поведоха след точно изпълнена дузпа от Серхио Агуеро в 33-а минута, но 10 минути по късно кинжален удар на Томаш Хорава направи резултата 1:1.

Сити се активизира през втората част и в 65-а минута Самир Насри покачи на 2:1. Радоста на "Етихад" обаче трая само три минути, тъй като в 68-а минута Станислав Текъл отново изравни.

Все пак домакините стигнаха до победата, а основна вина за това имаше Алваро Негредо. Испанецът влезе като резерва и сам покачи на 3:2 в 78-а минута, когато засече подаване на Един Джеко. Босненецът пък огорми крайното 4:2 в 89-а минута.

Така Манчестър Сити събра актив от 12 точки и има шанс да спечели първото място, ако победи Байерн в Мюнхен с убедителен резултат. Баварците са начело на група D с 15 точки. По-рано днес те победиха ЦСКА (Москва) с 3:1.

Мануел Пелегрини пък стана първият треньор, класирал отбора напред към елиминациите в турнира. Преди него Манчини се провали на два пъти в груповата фаза.

За Виктория (Пилзен) пстава борбата за място в Лига Европа. Те оставт без спечелена точка в Шампионската лига до тук и в последния кръг трябва да търсят задължителна победа като домакин над ЦСКА (Москва). "Армейците" са с 3 пункта.