Стамболова и Коларова със златни медали във Виена 13.02 | 09:47

Българките най-добри на 400 и 800 метра

От Методий Методиев

България спечели два златни медала на големия международен турнир по лека атлетика в австрийската столица Виена, предаде БТА. В бягането на 400 метра Ваня Стамболова се класира на първо място с 52,18 секунди, а в бягането на 800 метра Теодора Коларова също e победителка с 2:09.03 минути.

Припомняме ви, че атлет №1 на България за 2010 Ваня Стамболова започна годината с победа в турнира за купа "Будапеща" в унгарската столица. Българката спечели стартовете на 200 м и 400 м в турнира като в по-дългата дистанция постижението и е най-доброто в света за тази година. Възпитаничката на Георги Димитров записа време от 23,83 секунди в по-късата дистанция. Малко по-късно тя даде най-добро време и на 400 метра като финишира за 51,27 секунди.