Стоичков нарече рефера Георги Йорданов "страхливец" 06.10 | 09:44

Наставникът на Литекс не бе доволен след поражението с 1:2 от Левски

От Константин Симидчийски

Старши треньорът на Литекс Христо Стоичков коментира в типичния си стил всички спорни ситуации по време на дербито с Левски, което "оранжевите" загубиха с 2:1 на стадион "Георги Аспарухов".

Камата поздрави своите футболисти за показания характер и желание, най-вече през второто полувреме, когато те стигнаха до изравняване с прекрасен удар на Георги Миланов в 63-ата минута.

Преди това Базил де Карвальо беше открил резултата в 30-ата, а в 84-ата Симеон Райков също с великолепно изпълнение от ъгъла на наказателното поле донесе успеха на "сините".

"Доволен съм от старанието на моите играчи", каза Стоичков на пресконференция след края на срещата.

"И двата отбора бяха на нужното ниво и стана добър двубой. За съдията мога да кажа само, че когато свириш със страх, няма как да свириш обективно. Реферът беше неподготвен, а и освен това е страхливец.

Видяхте, че компенсира Левски за червения картон, който им показа в началото на второто полувреме. Въпреки това ние не трябва да се оправдаваме за загубата с арбитрите", завърши Стоичков.