Тайбе Юсеин и Милослав Методиев също не успяха да вземат квоти за Лондон 30.04 | 10:27
Борците ни ще имат последен шанс да спечелят квоти за Олимпиадата в Лондон на последната кавалификация в Хелзинки (Финландия), която е следващия уикенд.

Тайбе Юсеин и Милослав Методиев също не достигнаха до олимпийските квоти в последния ден на квалификационния турнир в Тайюан (Китай), съобщиха от родната федерация по борба.
При 63-килограмовите световната шампионка за девойки Юсеин започна с успех срещу Сара Колин (Великобритания) - 2:0 (4:0, 7:0), но във втората си среща загуби от Весилирмак (Турция) - 1:2 (1:0, 0:1, 0:1).
Турската състезателка стигна до финала и изтегли Юсеин в репешажите за бронза, но там във втория кръг претърпя поражение от азерката Хана Беляева с 0:2 (0:1, 0:2) и приключи участието си.
В категория до 120 кг на класическата борба Милослав Методиев започна впечатляващо - с туш срещу индиеца Пал Риши, но във втория падна от германеца Шмит, който после загуби и така българското участие в тази категория също приключи.
Преди Юсеин и Методиев, в първите два дни на квалификацията отпаднаха Димитър Кумчев, Явор Янакиев, Пламен Петров, Николай Байряков, Георги Средков и световният шампион за 2010 г. Михаил Ганев.
Борците ни ще имат последен шанс да спечелят квоти за Олимпиадата в Лондон на последната кавалификация в Хелзинки (Финландия), която е следващия уикенд.
Водещи
-
Слънце и летни температури до 35°
02.07 | 08:00
-
Милен Велчев за еврозоната: Повече инвестиции, по-високи заплати, но и повече инфлация
Изнесените данни за изпълнението на Бюджет 2025 ми звучат песимистично, заяви бившият финансов...
01.07 | 21:00
-
Китай изобрети бойни "комари"
Миниатюрните нано роботи като този са предназначени за шпионски мисии или тактическо...
01.07 | 20:30
Най-четени
-
"Промяната" увисна на ръцете на ДБ
01.07 | 17:00
-
Тошко Йорданов: Опозицията има право да се упражнява с безсмислени вотове на недоверие
Третият вот на недоверие към кабинета "Желязков" е за "провал на правителството по отношение...
01.07 | 17:15
-
От 1 юли влиза в сила увеличението на пенсиите според Швейцарското правило
Всички пенсии се увеличават с 8,6%.
01.07 | 10:14