Тренто с нова победа в Шампионската лига 05.12 | 11:21

Цветан Соколов отново герой за италианците

От Божидар Азманов

Италианския Тренто изигра поредния силен мач в Шампионската лига през този сезон и записа чиста победа с 3:0 гейма над турския Аркас Спор (Измир).

Двубоят се игра в Италия, а победата бе четвърта поредна за Тренто в група D на най-силния европейски клубен турнир по волейбол.

Играчите на Роберто Серниоти започнаха ударно и взеха първия гейм с 25:21 точки. Втората част бе по-оспорвана, но благодарение на опита си италианците успяха да се наложат с 26:24 и да поведат с 2:0.

Поражението във втория гейм пречупи турския тим и той почти не оказа съпротива в последната част, губехки я с 25:15.

За Тренто поредния силен мач изигра Цветан Соколов, който със 17 точки (2 аса, 1 блок, 14 атаки) стана топреализтор в мача. Алешандре Ферейра добави 15 пункта за победата, а цеътърът Себастиан Соле допринесе с още 10 точки.

В състава на гостите от Измир впечатление направиха Джон Гордън Перин и Тине Урнаут, които реализираха по 11 точки.

Успехът на практика класира Тренто за следващата фаза в надпреварата. Италианците заемат първата позиция в своята група с 12 точки, 3 повече от втория Волейс (Бернин).

На 10 декември Цветан Соколов и неговите съотборници ще гостуват в Швейцария на Енърджи Инвестмънтс (Лугано).