Филипо Индзаги счупи рекорда за най-много голове в европейските клубни турнири 04.11 | 09:09

Острието на Милан вече има 70 попадения на сметката си в Европа

От Георги Тотев

Ветеранът на италианския Милан Филипо Индзаги счупи рекорда на Герд Мюлер и Раул за най-много отбелязани голове в европейските клубни турнири (ЕКТ). С двата си гола снощи срещу Реал Мадрид Супер Пипо вече има 70 попадения на сметката си.

До вчерашния мач Индзаги, Мюлер и Раул деляха първата позиция с по 68 гола. Интересното, че точно в 68-та минута Индзаги вкара своя гол №69, веднага след което извади и фланелка с номер 69. Десет минути по-късно острието на "росонериет" закова своето второ попадение, макар и от засада, голът обаче бе зачетен и сметката на Пипо вече е 70 гола в ЕКТ.

Подвигът на Индзаги идва именно срещу тима с най-много трофеи от европейските шампионати - "кралският клуб" Реал Мадрид. По този начин Супер Пипо заслужено може да нарече себе си "кралят на Европа".