Фиорентина стигна само до равенство срещу Дженоа 27.01 | 00:08

"Грифоните" с нов силен мач

От Божидар Азманов

Фиорентина и Дженоа не се победиха в късния неделен двубой от Серия А

Двата тима направиха 3:3 в много интересен двубой, който предложи красив футбол, шест попадения, съдийски грешки и доста драматичен развой.

Първи напред в резултата излязоха гостите от Генуа. Точен бе Алберо Джилардино от дузпа в 27-а минута. Наказателният удар обаче бе отсъден за несъществуващо нарушение на стражът на Фиорентина Нето срещу Лука Антонели.

Шест минути по-късно домакините изравниха също от дузпа чрез Алберто Акуилани, а в 34-а минута Лука Антонини отново даде аванс на "грифоните". Три минути преди края на първото полувреме Акуилани изравни.

През втората част "виолетовите" стигнаха до пълен обрат. В 57-а минута Акуилано оформи своя хеттрик, а точка на спора сложи Себастиан де Майо в 77-а минута.

Със спечелената точката Фиорентина събра актив от 41 пункта. Тимът е на 4-о място в Серия А, само на три точки от третия Наполи. Дженоа 11-о място с 27 точки.