Флавия Пенета сменя контузената Янкович в Турнира на шампионките 11.10 | 11:32
Италианката получи втората "уайд кард"
Италианката Флавия Пенета получава "уайлд кард” за Garanti Koza WTA Турнира на шампионките в София, който ще се проведе в "Арена Армеец” от 28 октомври до 2 ноември. Тя заменя контузената Йелена Янкович, която обяви, че пропуска остатъка от сезона.
Така вече са известни пет от участничките в групите "Сердика” и "Средец” на състезанието. Пенета се присъединява към притежателката на първата "уайлд кард” Цветана Пиронкова, Доминика Цибулкова, Екатерина Макарова и Андреа Петкович.
"Контузията ми в гърба ме тревожи и положението не се подобрява от известно време. За съжаление сезонът за мен приключи след турнира в Тянджин. Надявах се да се видя с моите фенове в Москва и София и да участвам в двата турнира, но по лекарска препоръка, трябва да започна веднага рехабилитация, за да бъда готова за игра до началото на следващата година. Благодаря на всички за подкрепата и се надявам да се видим догодина”, заяви Янкович.
Флавия Пенета започна сезона отлично и през март спечели големия турнир в Индиън Уелс след победа на финала над Агнешка Радванска с 6:2, 6:1. В кариерата си 32-годишната тенисистка от Бриндизи е спечелила общо 10 титли в изиграните от нея 23 финала.
В турнирите от Големия шлем Пенета достигна до четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия и на US Open.
Италианката играе от лятото двойки с легендата Мартина Хингис и двете вече успяха да спечелят титлата в китайския град Ухан, а преди това играха финали в Ийстборн и Ню Йорк.
В момента Флавия Пенета е 15-а в световната ранглиста и №14 в класацията Road to Singapore. Достигала е до №10 в класацията на WTA и е оглавявала ранглистата на двойки (заедно с Дулко).
Заедно с отбора на Италия Пенета е печелила четири пъти "Фед къп” – през 2006, 2009, 2010 и 2013 година.
Водещи
-
Как да разпознаем емоционално зрелия човек
Когато във вас се събужда нещо детско, вие великодушно си мислите: Нека!
07.11 | 17:40
-
На церемония в София бе отбелязана 140-ата годишнина от Сръбско-българската война
Военният ритуал беше изпълнен от военнослужещи от Националната гвардейска част и Гвардейския...
07.11 | 17:20
-
Земята е под въздействието на слаба геомагнитна буря, която започна вчера, но се очаква да се засили в късните часове днес
Ще засегне ли комуникациите и спътниците?
07.11 | 16:45
-
Радостин Василев: От днес обявявам край на партия "Величие"
"От днес обявявам край на партия "Величие". Това не е политическа формация, а финансова...
07.11 | 16:30
Най-четени
-
Запаси има, хората ще имат гориво, износът е спрян, коментира лидерът на "ДПС-Ново начало"
"Виждам истерията на "партията на пуделите" и на "Лукойл"
07.11 | 12:30
-
Венета Райкова обяви кога се завръща на екран
Венета Райкова отбеляза 66-ия рожден ден на БНТ с любопитен коментар, който развълнува...
07.11 | 14:30
-
Аптеките ще спрат да работят
Чака ни небивала здравна и лекарствена криза, алармират от Българския фармацевтичен съюз
07.11 | 13:45
-
Левите обикновено се грижат за младите хора и децата. Нашите „леви“ – не - обясни Нинова
Нинова: Не знам кой неграмотник пусна дъвката, че бюджетът за 2026 г. е ляв
07.11 | 12:59