Хитър Петър ще е талисманът на Световното първенство по художествена гимнастика 10.09 | 12:39
Това обяви Илиана Раева

Талисманът на първенството ще бъде Хитър Петър - в тона на шевицата и на българския фолклор. Това заяви шефката на федерацията Илиана Раева Тя обаче не уточни кой ще бъде той, но загатна, че е една много обичана личност, но зрителите ще се насладят и ще имат възможността да комуникират с него, когато дойдат в залата.
"Тази година световното първенство ще бъде под егидата българската шевица. Целият брандинг в залата ще бъде със шевица. Има и една много интересна изненада - 100 каба гайди ще открият състезанието на 14 септември, както и олимпийските ни шампионки. Веднага след официалното откриване вечерта, започват финалите на обръч и топка, на първите два уреда в индивидуалното представяне, каза още тя по БНТ.
Впечатляващ е броят на гимнастичките - 85 в индивидуалното, 30 ансамбъла и рекорден брой участия на световни първенства - 62 държави. А на миналото световно първенство бяха 58 страни. Много се разширява географията на художествената гимнастика", каза Илиана Раева.
Водещи
-
Пореден протест заради безводието в Плевен
21.09 | 17:40
-
Великобритания официално признава Държава Палестина
Очакваното обявяване се случи преди сесията на Общото събрание на ООН
21.09 | 17:20
-
НАТО вдигна германски изтребители, заради руски разузнавателен самолет над Балтийско море
Руската машина е летяла в международното въздушно пространство без полетен план или...
21.09 | 17:00
-
Росен Желязков ще води българската делегация за 80-ата сесия на ООН
Премиерът ще участва и в традиционния прием, даван от президента на САЩ Доналд Тръмп
21.09 | 16:24
Най-четени
-
Благотворителен базар пред НДК в подкрепа на деца със специални потребности
Той ще се проведе от 10 до 18 ч.
21.09 | 09:15
-
Почина продуцентът Росен Цанков
Той е син на режисьора Вили Цанков и доведен син на Стефан Данаилов
21.09 | 10:40
-
20 страни от ЕС са с отрицателен естествен прираст на населението през 2024 г.
България е втора в негативната класация след Латвия
21.09 | 13:00