Хърватия прегази Камерун с 4:0 19.06 | 02:54

Марио Манджукич, Ивица Олич и Иван Перишич бележат за "шахматистите"

От Божидар Азманов

Хърватия победи на Камерун с 4:0 с голове на Ивица Олич, Иван Перишич и две попадения на Марио Манджукич.

По този начин африканците се простиха с Мондиал 2014, тъй като остават последни в група без спечелена точка от два мача.

Хърватия остава в битката за осминафиналите. Възпитаниците на Нико Ковач имат три пункта - един по малко от Бразилия и Мексико, а в последния си мач ще срещнат именно "ацтеките".

Срещу Камерун Хърватия поведе с ранен гол на Ивица Олич в 11-а минута, а в края на първото полувреме Александър Сонг бе изгонен след червен картон за удар без топка срещу Марио Манджукич.

Това даде още по-силен тласък на балканците и през втората част те вкараха три нови гола - два чрез Манджукич и един на Иван Перишич, с което постигнаха първа победа над "неокротимите лъвове" в официален мач.

Марио Манджукич се завръна в игра след наказание и поведе атаката на Хърватия. Той бе подкрепян от Ивица Олич, Иван Перишич и Иван Ракитич. На вратата застана Стипе Плетикоса, а пред него започнаха Дарио Сърна, Ведран Чорлука, Даниел Бранич, Самир и Лука Модрич.

Камерун ще бъде без звездата си Самуел Ето'о, който бе заменен от Венсан Абубакар. Той си партнираше с Ерик Чупо-Мотинг и Бенджамин Муканджо. На вратата застана Шарл Итанж, в защита започнаха Беноа Асу-Екото, Николас Н'Колу, Аурелен Шеджу и Стефан Мбиа. В халфовата линия Волкер Финке зложи на Алекс Сонг, Жоел Матип Енох Ейонг.