Цвети: Мечтаех за финал от доста време 09.01 | 10:31
Пиронкова очаква с нетърпение първия си финал в кариерата
Чаровната българска тенисистка Цвети Пиронкова е много щастлива след като се класира за първи път в своята кариера на финал от турнир на WTA.
Цвети се класира за финала на силния турнир на твърди кортове в Сидни, Австралия с награден фонд 710 хиляди долара. Тя победи в полуфиналите номер 6 в света Петра Квитова, а в 1/4 финалите се справи с номер 7 Сара Ерани.
"За първи път съм на финал на турнир на WTA - чувството е страхотно. Чаках този момент от доста дълго време", коментира 26-годишната пловдивчанка, която след колеблив сезон през 2013 година падна до 107-ото място в световната ранглиста.
"Бях малко нервна в края, но успях да се справя с напрежението. Сега се чувствам изключително щастлива. Опитвам се да остана на земята, за да бъда максимално концентрирана за следващия мач, който без съмнение е най-важният в турнира. Очаквам го с нетърпение", каза Пиронкова, която срещу Квитова спечели за десети път в кариерата си срещу състезателка от топ 10.
"Със сигурност постигах нещо голямо в кариерата ми. Мечтаех за това от доста време и беше нещото, което ми липсваше - да достигна до финал или дори да спечеля титла. Можете да си представите как ще се чувствам утре на корта. Ще видим какво ще стане", каза още Пиронкова.
В спора за трофея утре тя ще се изправи срещу деветата в световната ранглиста Ангелик Кербер
Вижте видео от победата на Цвети тук.
Водещи
-
Проф. Даниел Вълчев предупреди: Вървим към всевластие на парламента
Колкото повече агонизира държавата, толкова по-голяма вълна ще се вдигне, смята той
08.11 | 18:00
-
Не чакайте сериозни студове до средата на месеца
Това прогнозира климатологът Симеон Матев
08.11 | 17:00
-
Избраха Николай Денков за зам.-председател на "Продължаваме Промяната"
Днес се проведе Национален съвет на партията
08.11 | 16:40
Най-четени
-
Архангеловден е: Ето какво се прави, а какво е забранено
Вижте и кой празнува Имен ден днес
08.11 | 09:00
-
Промени в движението днес заради вечното дерби
Мачът започва в 15 ч. на националния стадион "Васил Левски", очакват се 30 000 зрители
08.11 | 11:40
-
Кристалина Георгиева: С въвеждането на еврото България ще стане по-привлекателна за инвеститорите
По думите ѝ предложеният бюджет защитава фискалната стабилност
08.11 | 13:00