Шарапова и Кузнецова продължават напред на "Ролан Гарос" 01.06 | 17:58

Единствената изненада до момента е отпадането на бившата №1 Ана Иванович, която загуби с 1:2 сета от италианката Сара Ерани

Две от големите фаворитки на "Ролан Гарос" Мария Шарапова и Светлана Кузнецова продължават на пред в надпреварата, след като минаха победоносно през съперничките си днес.

Поставената под номер 26 Кузнецова, която е победителка във Франция през 2009-а година, разби третата в схемата Агниешка Радванска (Полша) с 6:1, 6:2 за 72 минути и се класира за четвъртия кръг. Радванска спечели само веднъж подаването си в мача и допусна цели седем пробива.

В същото време рускинята показа стабилна игра и пласира 27 печеливши удара срещу само 11 на съперничката си. Така за място на четвъртфиналите Кузнецова ще се изправи срещу номер 21 Сара Ерани (Италия), която по-рано днес отстрани победителката на "Ролан Гарос" от 2008 година и бивша №1 в света Ана Иванович (Сърбия) с 1:6, 7:5, 6:3.

Номер 2 в света Мария Шарапова пък се класира за третия кръг след убедителен успех с 6:1, 6:1 над Аюми Морита (Япония). Двубоят трябваше да се играе вчера, но беше отложен заради тъмнина след маратонския петсетов трилър между Пол-Анри Матийо (Франция) и Джон Иснър (САЩ).

Полуфиналистката от миналия сезон Шарапова нямаше никакви проблеми и стигна до успеха за 60 минути. Тя не даде нито една възможност за пробив на съперничката си и пласира 22 печеливши удара срещу само 1 на Морита. Следващата съперничка на рускинята ще бъде номер 28 в схемата Шуай Пън (Китай).